کواکبیان خبر داد؛

تشکیل کمیته انتخاباتی در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات

جبهه اصلاحات,كواكبيان

رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از تبدیل کارگروه انتخاباتی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به کمیته مستقل انتخاباتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری در حاشیه مراسم ختم حجت‌الاسلام و المسلمین محسن دعاگو در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در مورد عضویت حزب اعتماد ملی در شورای هماهنگی اصلاحات اظهار کرد: زمانی که آقای کروبی حضور داشتند، حزب اعتماد ملی جزء شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بود، اما پس از ایشان دیگر فردی در جلسات جبهه اصلاحات حضور نیافت. هیچ منعی نیز در حال حاضر برای حضور حزب اعتماد ملی در جلسات شورای هماهنگی اصلاحات وجود ندارد.

رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در ادامه با اشاره به جلسات این شورا در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اقدامی که تاکنون در این رابطه انجام گرفته است، این است که کارگروه انتخاباتی که زیر مجموعه کمیته سیاسی بود به کمیته مستقل انتخابات تبدیل شد.

در این کمیته همه دبیران کل عضو شورای هماهنگی حضور دارند و آیین نامه‌های آن نیز در حال تنظیم است، تا این کمیته به گونه‌ای تشکیل شود تا تشکل‌ها و افراد غیرعضو نیز بتوانند در آن حضور پیدا کنند.

وی با بیان این که تاکنون صحبت خاصی در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درباره‌ی مجلس خبرگان مطرح نشده است، به جلسات مشورتی سید محمد خاتمی اشاره کرد و گفت: من در این جلسات کمتر از گذشته شرکت می‌کنم.

به گزارش ایسنا، کواکبیان همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره‌ی ادعای یکی از سیاستمداران مبنی بر این که چنانچه مذاکرات به بن بست برسد اصلاح طلبان همچون سال 84 دیگر رای نمی‌آورند اظهار کرد: من این اظهارات را نشنیده‌ام، اما باید بگویم که مسائل مربوط به دولت یازدهم را نباید به اصلاح طلبان گره بزنیم چرا که دولت خود را اصلاح طلب نمی‌داند.

دبیر کل حزب مردم سالاری همچنین با اشاره به انتظارات مردم از رئیس جمهور در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار کرد: امیدواریم که آقای روحانی بتواند هر چه بیشتر در جهت حفظ منافع ملی و مصالح کشور دستاوردهای مثبتی برای ایران به همراه خود بیاورد.

وی با اشاره به جلسات گوناگون رئیس جمهور و تیم ایرانی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل اظهار کرد: به نظر من حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل می‌تواند برای مذاکرات نهایی مربوط به توافق هسته‌یی بسیار تاثیرگذار باشد.

وی در پایان با تاکید بر این که دولت‌های بعدی باید متوجه شوند که عدم توافق با ایران به ضرر آنهاست، گفت: منفعت طرفین بر این است که توافق‌نامه‌ نهایی شود.

انتهای پیام

کد N516052