دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه:

مسئولان فرهنگی فرهنگ اصیل دینی را در جامعه نهادینه کنند

حوزه علميه,آيت‌الله مقتدايي,حوزه

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: دشمنان تلاش دارند که مردم را از نظام و روحانیت جدا کنند، اما مسئولان فرهنگی باید تلاش کنند تا فرهنگ اصیل دینی در سطح جامعه نهادینه شود.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: دشمنان تلاش دارند که مردم را از نظام و روحانیت جدا کنند، اما مسئولان فرهنگی باید تلاش کنند تا فرهنگ اصیل دینی در سطح جامعه نهادینه شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، آیت‌الله مرتضی مقتدایی در دیدار دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با تبریک هفته دفاع مقدس، با مروری بر خاطرات دفاع مقدس بیان کرد: آن ایثار و سلحشوری و فداکاری که ملت ایران از خود نشان دادند با یک تهاجم گسترده جهانی مواجه شد و استکبار جهانی با ایادی خود علیه جمهوری اسلامی ایران ائتلاف بستند اما با توجه به روحیه جوانان و انقلاب درونی که در جوانان ما ایجاد شده بود توانستند در طول هشت سال بدون اینکه حتی یک وجب از خاک ایران را به دشمن بدهند، ایستادگی کنند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه در ادامه تصریح کرد: حضور ملت ما با روحیه ایثار و فداکاری و بسیجی گونه خود در صحنه می‌تواند بقای جمهوری اسلامی را تضمین کند تا همچنان در صحنه بین‌المللی استوار و پیروز باشد که ان‌شاءالله با تدابیر رهبر معظم انقلاب این نظام پا برجا می‌ماند.

وی جایگاه امور فرهنگی کشور را جایگاه عظیمی دانست و افزود: امیدواریم شما عزیزان بتوانید امور فرهنگی نظام را منطبق با فرهنگ اسلام کنید تا فرهنگ عمومی کشور فرهنگ راستین باشد و همان باشد که مورد خواست امام خمینی(ره) بوده است.

مقتدایی با بیان این مطلب که امام بارها از ما می‌خواستند که رسیدگی به پرونده‌های قضایی و فساد در دستگاه قضایی با جدیت و سرعت رسیدگی شود، اضافه کرد: شاید تاسیس فرهنگ عمومی از عنایات ویژه امام بود که می‌خواستند در ریزه کاری‌هایی که مردم انجام می‌دهند دخالت شود.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه، مباحث فرهنگی را از خواسته‌های امام و تاکیدات رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و افزود: رهبری در دیدار با خبرگان فرمودند که بنده نسبت به فرهنگ دغدغه دارم و تاکید می‌کردند اگر در امور فرهنگی خللی ایجاد شود قابل جبران نیست و هر لطمه به آن تاثیرگذار خواهد بود.

وی در ادامه اظهار کرد: در جامعه مدرسین، جلسات متعددی در رابطه با اشکالاتی که در امور فرهنگی جامعه برگزار شده و حتی کمیسیونی با عنوان کمیسیون فرهنگی در جامعه مدرسین تشکیل شده است.

مقتدایی با تاکید بر اینکه شورای فرهنگ عمومی باید جدی گرفته شود و اغماضی در آن نباشد، ادامه داد: اگر جایی ملاحظه کردید که اشکالی در جایی به نظر می‌رسد بدون اغماض رسیدگی کنید.

وی تصریح کرد: امروز دشمنان اسلام و این نظام که از طریق نظامی نتوانستند لطمه‌ای بزنند می‌خواهند از طریق فرهنگی فعالیت کنند و با شبهه افکنی در دانشگاه‌ها و در بین جوانان می‌خواهند مردم را از نظام و روحانیت دور کنند و از این لحاظ همت شما باید جدی و بدون اغماض باشد تا بتوانید بین عموم مردم فرهنگ دینی اصیل را حاکم کنید.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه جامعه مدرسین دغدغه اسلامی بودن نظام و مردم و حمایت از تفکر دین را دارد، اضافه کرد: امیدواریم شما برای دینی بودن فرهنگ افدامات خوبی را انجام دهید.

انتهای پیام

کد N516047