یک عضو کمیسیون امنیت در تذکری شفاهی،

ملاقات روحانی با اوباما سناریوی غرب‌زدگان است که ناکام ماند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت که ملاقات حسن روحانی با باراک اوباما سناریوی غرب‌زدگان است که رئیس جمهورمان این سناریو را ناکام گذاشت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابراهیم آقامحمدی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک آغاز سال تحصیلی گفت: آمریکا ثابت کرده که حتی به قراردادهای بین‌المللی و توافقات رسمی بی‌اعتنا است که نمونه آن تحریم‌های اخیر علیه اشخاص و شرکت‌های ایرانی است.

وی ادامه داد: این سخنان آقای ظریف که اگر اوباما قول بدهد ما قول ایشان را قبول داریم، به دور از سیاست و تدبیر است و باید آن را نوعی ساده‌لوحی ارزیابی کرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن تقدیر از موضع رئیس جمهور مبنی بر عدم ملاقات با اوباما تصریح کرد: رئیس جمهور این سناریوی غرب‌زدگان را ناکام و انها را افسرده کرد و تأکید می‌کنم که حضور رئیس جمهور همزمان با مذاکرات هسته‌ای در ژنو فرصتی است که به زیاده‌خواهی‌های شیطان بزرگ در بحث هسته‌ای جواب قاطع داده می‌شود.

آقامحمدی همچنینی نسبت به عدول نکردن از خطوط قرمز در مذاکرات هسته‌ای تذکر داد.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس همچنینی نسبت به مشکلات حوزه انتخابی خود، ترمیم خط آهن این منطقه و حل مشکل بیکاری در استان لرستان که رتبه اول بیکاری کشور را دارد به رئیس جمهور تذکر داد.

وی در پایان خطاب به نجفی سرپرست وزارت علوم گفت: جلوی سوءاستفاده برخی مسئولان واحدهای دانشگاهی همچون سرپرست دانشگاه پیام نور را بگیرید. ایشان اقدامات خلاف قانون انجام می‌دهند.

انتهای پیام

کد N515583