نوبخت در پاسخ به ایلنا خبرداد:

جلسه دولت با قوه‌قضاییه در مورد فیلترینگ و افزایش پهنای باند اینترنت

دولت

طی روزهای آینده مذاکرات فی‌مابین دو قوه مجریه و قضاییه برگزار خواهد شد تا به روش واحدی برای بحث فیلترینگ شبکه های اجتماعی و افزایش سرعت اینترنت برسیم که پس از انجام مذاکرات و به نتیجه رسیدن آنها در این خصوص اطلاع رسانی خواهیم کرد.

سخنگوی دولت از برگزاری جلسه‌ای فی مابین دولت و قوه‌قضاییه در آینده‌ای نزدیک در مورد بحث فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی و افزایش پهنای باند خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به خبرنگار ایلنا در خصوص فیلترینگ برخی از شبکه‌های اجتماعی و وعده رئیس جمهور در خصوص افزایش سرعت اینترنت و موضع قوه‌قضاییه در ارتباط با این دو مسئله، گفت: در نظام جمهوری اسلامی تفکر و رویکرد عملی برای تفکیک قوا وجود دارد و هر قوه می‌تواند از اختیارات قانونی خود استفاده کند. قطعا قوه قضاییه هر چه می‌گوید بر اساس اختیارات قانونی خودش است.

وی افزود: دولت نیز با اعتقاد به قانون مداری تلاش می‌کند طبق قانون عمل کند. در این خصوص حتما مذاکراتی صورت خواهد گرفت و آنچه که قانون به دولت اجازه می‌دهد را اجرایی می‌کنیم.

نوبخت گفت: طی روزهای آینده مذاکرات فی‌مابین دو قوه مجریه و قضاییه برگزار خواهد شد تا به روش واحدی برای بحث فیلترینگ شبکه های اجتماعی و افزایش سرعت اینترنت برسیم که پس از انجام مذاکرات و به نتیجه رسیدن آنها در این خصوص اطلاع رسانی خواهیم کرد.

کد N515493