آقامحمدی در تذکر شفاهی:

اعتماد به قول اوباما ساده لوحی است

مجلس

یک نماینده مجلس گفت: اظهارات آقای ظریف مبنی بر اینکه اگر آقای اوباما قول دهد، ما نیز قول ایشان را قبول داریم و عمل می کنیم، به دور از سیاست و تدبیر است و باید آن را نوعی ساده‌لوحی تلقی کرد.

به گزارش خبرگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، ابراهیم آقامحمدی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تذکر شفاهی با اشاره به اینکه آمریکا ثابت کرده حتی به قراردادهای بین‌المللی بی‌اعتنا است، گفت: نمونه آن اعمال تحریم‌های جدید علیه اشخاص و شرکت‌های ایرانی است.

وی افزود: صحبت های اخیر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر اینکه اگر آقای اوباما قول دهد ما نیز قول ایشان را قبول داریم و عمل می کنیم، به دور از سیاست و تدبیر است و باید آن را نوعی ساده‌لوحی تلقی کرد.

نماینده مردم خرم‌آباد ادامه داد: از رئیس جمهور به خاطر موضع جدی در خصوص عدم ملاقات با اوباما تقدیر می کنیم که این موضع سناریوی غرب‌زدگان را ناکام گذاشت و تاکید می کنیم که حضور رئیس جمهور در نیویورک همزمان با مذاکرات هسته ای فرصتی است که به زیاده‌خواهی شیطان بزرگ در مساله هسته ای پایان داده و ذره ای از حقوق ملت عدول صورت نمی گیرد؛ چراکه غیر از این، مورد قبول ملت ایران نخواهد بود.