نماینده مقام معظم رهبری در آمریکای لاتین:

امتیازهای دین اسلام در هیچ مکتبی وجود ندارد

آمريكا,اسلام,دين

همایش با مومنان با حضور مسیحیان مسلمان شده از کشورهای برزیل، آرژانتین، کوبا و شیلی شامگاه گذشته از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت و موسسه حقیقت سبز در مجتمع فرهنی هنری خاتم الانبیا(ص) برگزار شد.

همایش با مومنان با حضور مسیحیان مسلمان شده از کشورهای برزیل، آرژانتین، کوبا و شیلی شامگاه گذشته از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت و موسسه حقیقت سبز در مجتمع فرهنی هنری خاتم الانبیا(ص) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن ربانی نماینده ویژه مقام معظم رهبری در آمریکای لاتین با اشاره به موج عظیم گرایش به دین اسلام در جهان افزود: امتیازهای دین اسلام را می‌توان دلیل اصلی این گرایش دانست که در هیچ مکتبی وجود ندارد.

ربانی با اشاره به این‌که «دین اسلام امروز در جهان مطرح شده است» تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران پیام این دین را بخوبی دریافت کرد که شکست مکاتب بعد از انقلاب بر این موضوع صحه دارد.

وی نفی طاغوت، آمریکا و اسرائیل را زمینه پذیرفتن اسلام و کسب ایمان دانست و افزود: بازتاب رفتاری امام خمینی (ره) بعنوان مصداقی بارز از مقابله با طاغوت، تاثیر بسزایی در جذب دوستداران اسلام از سراسر جهان داشته است.

نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به این‌که «دین اسلام یک خدا را معرفی می‌کند» گفت: اسلام پیامبران را نمایندگان خود می‌داند که بین آنها اختلافی وجود ندارد و این چارچوب مشخص و مدون یکی دیگر از علل جذب دوستداران اسلام بوده است.

وی قرآن را معجزه جاوید اسلام برشمرد و از آن بعنوان عامل اصلی روشنگری در جهان امروز نام برد.

وی به تحمیل دو جنگ بزرگ جهانی از سوی مسیحیت اشاره کرد و افزود: در برخی از اسناد تاریخی کشتن بیش از 80 میلیون سرخ پوست در آمریکای لاتین از سوی مسیحیت به ثبت رسیده است و این در حالیست که در یک دست آنها شمشیر و در دست دیگر انجیل تحریف شده بوده است.

ربانی با تاکید بر لزوم افتخار مسلمانان به دین اسلام تصریح کرد: اسلام امروز بخوبی در دنیا مطرح شده و استقبال مطلوبی از اساتید اسلامی برای ترویج آن در دانشگاه‌های آمریکای لاتین صورت می‌گیرد و این مهم بیانگر درک اهمیت اسلام از سوی جهانیان است.

نماینده مقام معظم رهبری، اسلام را بنیانگذار تمدن بشری دانست و افزود: بسیاری از مولفه‌های مثبت پیشرفت بشر از این دین به سراسر کشورهای آمریکایی و اروپایی رسیده است و امروز اسلام به عنوان دین تفکر و احترام جایگاه خود را در دنیا مشخص ساخته است.

اشاره به اثرات و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران بخش پایانی سخنان وی بود که نماینده رهبری با تاکید بر نتایج مثبت آن افزود: امروز مسیحیت خرافی دنیا را به گمراهی کشانده است و جایگاهی در جذب مسیحیان جدید ندارد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم سه کتاب آشنایی با پولس قدیس، تحریف یا تغییر کتاب مقدس و تناقضات کتاب مقدس که در راستای پر کردن خلاء موجود در متون انتقادی از مسیحیت به زبان امروزی به چاپ رسیده است، رونمایی شد.

این همایش دوم و سوم مهرماه از ساعت 19 در مجتمع خاتم الانبیا(ص) رشت با بررسی مباحث موجود ادامه دارد.

انتهای پیام

کد N515378