رضایی: به هدف آمریکا از مقابله با داعش مشکوکیم

محسن رضايي,آمريكا,داعش

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکا در جنگ با داعش در حال اجرای یک نمایشنامه است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن رضایی صبح امروز در سخنان خود در وزارت خارجه که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: کشورهای دنیا باید از ارتش عراق و سوریه حمایت کنند تا آنها بتوانند داعش را از بین ببرند در غیر این صورت این موضوع بحرانی‌تر شده و برای داعش مشروعیت ایجاد می‌کند.

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام در ادامه با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها یا نمی‌خواهند یا نمی‌توانند با داعش مقابله کنند، اظهار کرد: آنها از سویی به دنبال دخالت در امور داخلی سوریه هستند. دخالت‌های آنها در طول سه سال گذشته به نتیجه نرسیده و اکنون آنها به دنبال پیدا کردن راهی برای دخالت مجدد در سوریه هستند.

وی همچنین با بیان اینکه ما به نیت و هدف آمریکا از مقابله با داعش مشکوکیم، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی من عمیق‌تر شدن بحران است زیرا مساله فراتر از داعش است. اکنون گروه‌های تروریستی زیادی در منطقه هستند که یک غده سرطانی را ایجاد کردند و این غده با دخالت آمریکا عمیق‌تر شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام در پایان با اشاره به مذاکرات 1+5 و حضور رییس‌جمهور در نیویورک، خاطرنشان کرد: رییس‌جمهور به خوبی از مواضع بحق ما دفاع می‌کند.

انتهای پیام

کد N515301