سیسی: بدون مداخله نظامی از جنگ علیه داعش حمایت می‌کنیم

رئیس‌جمهوری مصر با بیان اینکه کشورش بدون مشارکت نظامی از جنگ علیه داعش حمایت می‌کند، از باراک اوباما خواست دامنه حملات خود علیه تروریسم را فراتر از سوریه و عراق گسترش دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالفتاح سیسی رئیس جمهور مصر در مصاحبه با روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گفت: واشنگتن باید ماهیت تهدیدهای تروریستی در لیبی، سودان، یمن و شبه جزیره سیناء را بررسی کند چرا که این تهدیدها خطری که داعش علیه خاورمیانه و غرب بوجود آورده را نشان می‌دهد.

وی به دولت امریکا نسبت به شانه خالی کردن از خاورمیانه در شرایطی که منطقه شاهد تغییرات مداوم است و با خطر افراطی‌گری مواجه است، هشدار داد و گفت: همه از حق خود در مبارزه مستقل با افراطی‌گری و دیگر تهدیدها استفاده خواهیم کرد.

سیسی عنوان داشت: نمی‌توان خطری که داعش در منطقه بوجود آورده است، دسن کم گرفت. باید تمامی مسائل مدنظر قرار بگیرد و نباید از مقابله دست برداشته و صرفا به زیر نظر داشتن این گروه اکتفا شود.

رئیس جمهوری مصر اظهار کرد: باید ارتش عراق و کشورهای نزدیک تر به بغداد و دمشق به ویژه ترکیه، اردن و عربستان نقش مستقیم‌تری در مبارزه با داعش ایفا کنند.

وی همچنین خاطر نشان کرد که نماد وجود ائتلافی یکپارچه بسیار مهم است.

سیسی این مسأله که مصر در حملات هوایی به لیبی در ماه میلادی گذشته شرکت کرده بود، تأیید نکرد اما گفت: دولت مصر نقش مهمی را در کمک به دولت منتخب در طرابلس ایفا می‌کند تا نظم در این کشور حفظ شود. ما به دولت در طرابلس کمک کردیم تا روی پای خود بایستد و فرصتی را که نیاز داشت در اختیار دادیم.

این مقام مصری تصریح کرد: من خواهان تحقق توسعه اقتصادی و آموزشی هستم و می‌خواهم روحیه تسامح دینی نیز بیشتر شود. این ابزارها برای مبارزه با داعش و دیگر گروه‌های تندرو مهم هستند و اهمیت آن‌ها کمتر از حملات نظامی نیست.

انتهای پیام

کد N515188