با تاکید بر اهمیت نقش ایران در جنگ علیه داعش؛

رئیس‌جمهوری عراق:از هیچ کشوری نخواستیم در حملات هوایی علیه داعش شرکت کند

ايران,عراق,داعش

رئیس جمهوری عراق ضمن تاکید بر اهمیت نقش ایران در جنگ علیه داعش گفت: ما به تمامی کشورها از جمله عربستان، کشورهای حوزه خلیج فارس، ترکیه و ایران نیازمندیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فواد معصوم، رئیس جمهوری عراق در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة بر اهمیت نقش ایران در جنگ علیه گروه "دولت اسلامی" (داعش) تاکید کرد و گفت: به رغم وجود اختلافات نظر میان ایران و عربستان اما تلاش برای حمله به داعش با تمامی ابزارهای داخلی عراق و منطقه‌ای بدون ایران شکاف بزرگی را در این زمینه برجای خواهد گذاشت.

وی افزود: در حال حاضر اختلافات اساسی میان ایران و آمریکا در خصوص پرونده هسته‌ای وجود دارد. جان کری، وزیر خارجه آمریکا به ما گفت که آن‌ها خواهان ضربه زدن به ایران نیستند و تنها در مساله هسته‌ای با ایران اختلاف دارند و اگر این پرونده حل شود بسیاری از مسائل منطقه نیز حل خواهد شد.

معصوم خاطرنشان کرد: ما در داخل مرزهای عراق دست به اقدامات می‌زنیم و به تمامی کشورها از جمله عربستان، کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، ترکیه و ایران نیاز داریم.

معصوم در خصوص روابط خارجی میان ایران و عراق گفت: یک نکته اصلی در این مساله وجود دارد و آن این است که اهل تشیع زمانی که در عراق احساس می‌کنند به حاشیه رانده می‌شوند و هیچ کشوری را در منطقه نمی‌یابند که به مسائل آن‌ها توجه کند با ایران ارتباط برقرار می‌کنند. شیعیان در عراق تنها از ایران حمایت دریافت می‌کردند.

وی تاکید کرد: عراق از هیچ کشور عربی نخواست که در حملات هوایی علیه داعش با بغداد همکاری کند.

انتهای پیام

کد N514947