رکورد جالب اوباما در بمباران کشورها؛ 7 حمله در 6 سال

آمریکا اروپا

حمله جنگنده های آمریکا به سوریه در صبح روز سه شنبه شمار کشورهایی که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما از سوی ایالات متحده هدف بمباران قرار گرفته اند را به هفت مورد رساند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، سوریه آخرین کشوری است که در ششمین سال ریاست جمهوری باراک اوباما از سوی جنگنده های آمریکایی مورد بمباران قرار گرفته است.

اغلب این حملات مواردی بوده اند که بدون درخواست کشور بمباران شده انجام گرفته اند و در مورد سوریه نیز دولت آمریکا هیچ تصمیمی برای مشورت با دمشق در این رابطه ندارد.

بر اساس این گزارش، زمانی که مقامات آمریکایی می گویند جنگ با داعش ممکن است سالها طول بکشد این جمله یک شوخی نیست زیرا نگاهی به وضعیت جنگ های آمریکا و حملات این کشور به نقاط مختلف جهان نشان می دهد که این حملات سالها طول خواهند کشید.

بر همین اساس از زمان آغاز ریاست جمهوری اوباما، کشورهای افغانستان، یمن، پاکستان، سومالی، عراق، و سوریه مورد بمباران قرار گرفته اند. البته در مورد لیبی نیز حمله جنگنده های ناتو به این کشور با حمایت آمریکا انجام گرفت از همین رو شمار کشورهایی که در زمان ریاست جمهوری اوباما توسط آمریکا بمباران شده اند هفت مورد است.