در دیدار با نماينده سازمان ملل در امور سوريه:

ظریف: مبارزه با تروريسم به اولويت جامعه بين الملل تبديل شده است

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ورود گروه تروريستى داعش به سوريه اظهار داشت : مبارزه با تروريسم كه جمهورى اسلامى ايران از ابتدا بر اولويت آن تاكيد داشت، امروز به اولويت جامعه بين المللى تبديل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دميستورا، نماينده جديد دبيركل سازمان ملل متحد در امور سوريه، عصر روز سه شنبه با حضور در محل اقامت ظريف با وزيرامور خارجه كشورمان ديدار و پيرامون تحولات مربوط به سوريه گفتگو و تبادل نظركرد.

 ظريف در اين ديدار ضمن استقبال از آغاز به كار آقاى دميستورا، اقدامات اوليه وى جهت تبادل نظر با مقامات سوريه و كليه اقشار و گروههاى سورى جهت نيل به يك مصالحه سياسى فراگير را گامى در جهت درست توصيف و بر ضرورت فعالیت موثر و بیطرفانه نماینده سازمان ملل در امور سوریه تاکید کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان با اشاره به ورود گروه تروريستى داعش به سوريه اظهار داشت: مبارزه با تروريسم كه جمهورى اسلامى ايران از ابتدا بر اولويت آن تاكيد داشت، امروز به اولويت جامعه بين المللى تبديل شده است.

نماينده دبير كل سازمان ملل در امور سوريه نيز در اين ديدار اظهار داشت: براى دستيابى به يك مصالحه فراگير در سوريه بايد با تمام طرفها به رايزني پرداخت .

وى افزود: بر همين اساس در سفر اول خود به سوريه با بشار اسد و مسئولين دولتى از يك سو و با مخالفين ميانه رو و جامعه مدنى از سوى ديگر ملاقات و گفتگو كردم.

وی با اشاره به سفرهاى آتى خود به كشورهاى منطقه تاكيد كرد: اين سفرها براى رايزني و درك بهتر نظرات كشورها از جمله ايران در باره عناصر اصلى دستيابى به مصالحه سياسى فراگير صورت مى گیرد.

وزیر امورخارجه کشورمان همچنین روز گذشته با وزرای خارجه ارمنستان و بولیوی دیدار و درباره آخرین تحولات منطقه، روند مذاکرات هسته ای و راههای توسعه مناسبات فیمابین به گفتگو و رایزنی پرداخت.