ابومروزق: هرگز از خواسته‌های خود کوتاه نمی‌آییم

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) که در مذاکرات غیرمستقیم آتش‌بس در قاهره نیز مشارکت دارد، اعلام کرد که هدف از مذاکرات اخیر تعیین جدولی زمانی برای مذاکرات آتی بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موسی ابومرزوق، عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تصریح کرد که هدف از مذاکرات روز گذشته تعیین جدولی زمانی برای انجام مذاکرات غیرمستقیم آتش‌بس در قاهره در ماه اکتبر بود.

ابومرزوق تاکید کرد: مطالبات و خواسته های ملت و مقاومت فلسطین اعم از فرودگاه، بندر، تثبیت آتش بس، عمران و بازسازی غزه، ورود مواد و مصالح ساختمانی به غزه و لغو تمامی اقدامات و تصمیمات رژیم صهیونیستی علیه ساکنان کرانه باختری جزو حقوق اساسی ملت فلسطین است و هرگز از آن کوتاه نمی آییم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، مذکرات غیر مستقیم آتش بس بین طرفین فلسطینی و صهیونیستی شامگاه سه‌شنبه تحت نظارت مصر در مقر سازمان اطلاعات این کشور برگزار شد. این در حالی است که هیات فلسطینی در اعتراض به ترور دو مبارز قسام در الخلیل 3 ساعت مذاکرات را به حالت تعلیق درآورد.

در همین راستا، عزام احمد، عضو هیات مذاکره‌کننده فلسطینی تاکید کرد که در جریان مذاکرات اخیر بر سر بررسی مسائلی از جمله تثبیت آتش بس، بهبود اوضاع ساکنان غزه، لغو محاصره زمینی و دریایی غزه و تامین نیازها و خواسته های ساکنان غزه در مذاکرات آتی توافق حاصل شد. همچنین دور بعدی مذاکرات غیرمستقیم به سبب اعیاد یهودی به اواخر ماه اکتبر موکول شد.

احمد تصریح کرد: امیدواریم ماه آینده تمامی مسائل مهم و اساسی و اقدامات لازم در این زمینه در جریان مذاکرات غیر مستقیم بررسی شود.

انتهای پیام

کد N514575