مسکو حملات هوایی آمریکا به سوریه را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه حملات هوایی آمریکا را در سوریه محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آلکساندر لوکاشویچ، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: درباره حملات موشکی آمریکا به مواضع گروه تروریستی داعش با حمایت دیگر کشورها باید بگویم طرف روسی یادآور می‌شود که هرگونه اقدام اینچنینی فقط می تواند با تبعیت از حقوق بین‌الملل اجرا شود.

وی در ادامه تصریح کرد: اعلام رسمی یک جانبه درباره حمله، مطابق با حقوق بین‌الملل نیست بلکه رضایت آشکار دولت سوریه یا تصویب تصمیم شورای امنیت سازمان ملل متحد بر اساس حقوق بین‌الملل است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: مبارزه با تروریسم در خاورمیانه و شمال آفریقا نیاز به تلاش‌های هماهنگ تمام جامعه جهانی با حمایت سازمان ملل متحد دارد.

لوکاشویچ اظهار کرد: تلاش ها برای دستیابی به اهداف ژئوپولتیک شخصی، نقض حاکمیت مستقل کشورها در منطقه است و فقط موجب افزاش تنش و بی‌ثباتی بیشتر اوضاع خواهد شد.

به گفته وی، مسکو بارها هشدار داده است طراحان سناریوهای زور یک‌جانبه باید مسئولیت کامل حقوقی اقداماتشان را بپذیرند.

شبکه تلویزیونی الجزیره پیش‌تر از حملات هوایی و موشکی به مقرهای داعش در الرقه، الحسکه، دیرالزور و البوکمال خبر داد. در همین حال ارتش آمریکا اعلام کردکه به تنهایی اغلب حملات را بر عهده داشته و به مقرهای شبه‌نظامیان در شهر حلب حمله کرده است.

انتهای پیام

کد N514572