دیدار مدیرکل سیاسی وزارت خارجه سوئیس با امیر عبداللهیان

«ولفگانگ برولهارت»، مدیرکل خاورمیانه وزارت خارجه سوئیس به منظور گفت‌وگو و رایزنی در خصوص مسائل منطقه با حسین امیر عبداللهیان، معاون وزیر خارجه کشورمان دیدار کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مدیرکل سیاسی وزارت خارجه سوئیس با اشاره به اهمیت رایزنی و گفتگو با جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسائل منطقه به نقش مثبت کشورمان در تحولات اشاره کرد و گفت: طی چند سال گذشته دو کشور درخصوص تحولات منطقه به ویژه مسائل سوریه، گفتگوها و همکاری‌های سازنده‌ای داشته‌اند و گام‌های خوبی از سوی دو کشور در زمینه امور بشر دوستانه برداشته شد.

حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان نیز در این دیدار با اشاره به مواضع ثابت و اصولی جمهوری اسلامی ایران درقبال مبارزه با تروریسم و لزوم مسئولیت‌پذیری جامعه بین‌المللی در این باره اظهار داشت: مبارزه با تروریسم در چارچوب حقوق بین‌الملل و با احترام به حاکمیت دولت‌ها باید دنبال شود و هرگونه اقدام خارج از این چارچوب و برخورد دو گانه در مبارزه با تروریسم، مشکلات منطقه را پیچیده‌تر خواهد کرد.

وی گزینشی برخورد کردن با موضوع تروریسم را یک خطای راهبردی توصیف و بر لزوم هماهنگی با دولت ها در این روند تاکید کرد.

امیرعبداللهیان افزود: تکرار خطاها و اشتباهاتی که در گذشته در روند مبارزه با تروریسم انجام شد، کمکی به ثبات و امنیت منطقه نخواهد کرد و زمینه سوءاستفاده تروریست‌ها و تقویت آنان را فراهم می‌آورد.

انتهای پیام

کد N514478