رهبر جنبش انصارالله:

همه جریان‌ها و اقشار مردم در پیروزی انقلاب یمن سهیم هستند

آفریقا و خاورمیانه

رهر جنبش انصارالله یمن امروز در اظهاراتی تاکید کرد: ملت یمن به این دلیل که مطالبات مشروع و بر حقی را مطرح کرده بود، در انقلاب خود پیروز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، "عبدالمالک الحوثی" امروز در سخنانی تاکید کرد: ما پیروزی انقلاب مردمی یمن را که اساس مشارکت و مرحله جدید را رقم زد، تبریک می‌گوییم.

وی افزود: انقلاب مردم یمن در واقع بیانگر اراده ملت برای ایجاد "یمن جدید" بود. کار اصلی را در این انقلاب همه کسانی کردند که با تظاهرات، کمک مالی و یا دعاهای خود در آن مشارکت كردند.

رهبر جنبش انصارالله با تمجید از نقش آفرینی مثبت و ملی گرایانه ارتش یمن در عدم اجرای دستورات در زمینه انجام جنایات علیه تظاهرات کنندگان یمنی، افزود: یکی از پیروزی های مهم انقلاب یمن این بود که موانع بزرگی همچون "سرلشکر الاحمر" که به عامل نفوذی مفسدان در حکومت تبدیل شده بود، را کنار زد.

وی افزود: اگر توافقات به امضا رسیده اجرایی شود، دولت مشارکت ملی تشکیل خواهد شد و با شفافیت کامل به مردم یمن خدمت خواهد کرد.

عبدالمالک الحوثی افزود: مفسدان در یمن هم اکنون خود را در جایگاه متضرران می‎بینند، اما توافق به امضا رسیده طرف پیروز و شکست خورده ندارد.

وی تاکید کرد: قبایل و کمیته های مردمی نقش ویژه ای در پیروزی انقلاب مردم یمن ایفا کردند.

رهبر جنبش انصارالله افزود: یمن برای هیچ کشوری به شرط اینکه حاکمیتش محترم شمرده شود، تهدید به شمار نمی رود.