جزئیات جلسه نجفی با کمیسیون آموزش مجلس

محمدعلي نجفي,وزير آموزش و پرورش

سرپرست وزارت علوم با حضور در جلسه عصر امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات به بیان توضیحاتی درباره برنامه‌های این وزارت‌خانه، انتصابات و تشکیل کمیته‌ای که برای بررسی بورسیه‌ها است، پرداخت.

جبار کوچکی‌نژاد، با بیان این مطلب به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: سرپرست وزارت علوم در جلسه امروز کمیسیون در رابطه با برنامه‌هایی که در این وزارت‌خانه در حال پیگیری است توضیحاتی ارائه کرد و نمایندگان نیز در مورد گسترش بی‌رویه مراکز آموزش عالی و غیر استاندارد مطرح کردند که سرپرست وزارت علوم نیز معتقد بود که باید از گسترش بی‌رویه جلوگیری شود.

وی افزود: نجفی در مورد انتصابات نیز اظهار کرد که از زمانی که وی در وزارت علوم سرپرستی را عهده دارد هیچ انتصابی انجام نداده و آنچه که بوده مربوط به گذشته است.

کوچکی‌نژاد تصریح کرد: البته در این زمینه اختلاف نظر میان نمایندگان و سرپرست وزارت علوم به وجود آمد زیرا توضیحاتی که وی ارائه کرد با آنچه که در جلسه روز یکشنبه کمیسیون از طرف وزیر اطلاعات گفته شده بود تناقض داشت.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش ادامه داد: در جلسه کمیسیون در مورد کمیته بررسی بورسیه دانشجویان که در وزارت علوم تشکیل شده سؤالاتی مطرح شد که نجفی نیز اظهار کرد، مجلس می‌تواند در حیطه وظایف خود موضوعات را پیگیری کند و دولت و وزرات‌خانه نیز کار خود را انجام دهند و هیچ‌کدام با هم منافاتی ندارد.

کوچکی‌نژاد در ادامه اظهار کرد: فانی، وزیر آموزش و پرورش نیز با حضور در جلسه عصر امروز کمیسیون آموزش به ارائه توضیحاتی در مورد تعداد واحدهای آموزشی و همچنین نیروی انسانی و برنامه‌های این وزرات‌خانه پرداخت و در خصوص تعیین تکلیف پیش‌دبستانی‌ها نیز بیان کرد که اگر دولت مجوز دهد این آمادگی برای برگزاری آزمون وجود دارد.

انتهای پیام

کد N514400