در دیدار مدیرکل سیاسی وزارت خارجه سوییس

امیرعبداللهیان: برخورد دو گانه در مبارزه با تروریسم مشکلات منطقه را پیچیده‌تر می‌کند

مدیرکل خاورمیانه وزارت خارجه سوییس به منظور گفتگو و رایزنی در خصوص مسائل منطقه با حسین امیرعبداللهیان، معاون وزیر خارجه کشورمان دیدار کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ولفگانگ برولهارت، مدیرکل سیاسی وزارت خارجه سوییس با اشاره به اهمیت رایزنی و گفت‌وگو با جمهوری اسلامی ایران درباره مسائل منطقه به نقش مثبت کشورمان در تحولات اشاره کرد و گفت: در چند سال گذشته دو کشور درخصوص تحولات منطقه به ویژه مسائل سوریه، گفت‌وگوها و همکاری‌های سازنده‌ای داشته‌اند و گام‌های خوبی از سوی دو کشور در زمینه امور بشر دوستانه برداشته شد.

معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه کشورمان نیز در این دیدار با اشاره به مواضع ثابت و اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال مبارزه با تروریسم و لزوم مسوولیت‌پذیری جامعه بین‌المللی در این خصوص اظهار کرد: مبارزه باتروریسم در چارچوب حقوق بین‌الملل و با احترام به حاکمیت دولت‌ها باید دنبال شود و هرگونه اقدام خارج از این چارچوب و برخورد دو گانه در مبارزه با تروریسم، مشکلات منطقه را پیچیده‌تر خواهد کرد.

وی گزینشی برخورد کردن با موضوع تروریسم را یک خطای راهبردی توصیف کرد و بر لزوم هماهنگی با دولت‌ها در این روند تاکید کرد.

امیرعبداللهیان افزود: تکرار خطاها و اشتباهاتی که در گذشته در روند مبارزه با تروریسم انجام شد، کمکی به ثبات و امنیت منطقه نخواهد کرد و زمینه سوء استفاده تروریست‌ها و تقویت آنان را فراهم می آورد..

انتهای پیام

کد N514386