اعضای هیأت پارلمانی ایران با رئیس مجلس بنگلادش دیدار کردند

مجلس

اعضای هیأت پارلمانی ایران امروز با شیرین شرمین چوهدری رئیس مجلس بنگلادش دیدار و گفت‌وگو کردند.

به‌گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، اعضاء هیات پارلمانی مرکب از موسی غضنفرآبادی، فاطمه آلیا، لاله افتخاری و سکینه عمرانی روز جاری در حاشیه سمینار پارلمانی "پایان بخشی به چرخه خشونت علیه دختران در آسیا واقیانوسیه" با شیرین شرمین چوهدری رئیس پارلمان بنگلادش ملاقات کردند.

در این ملاقات موسی غضنفرآبادی از ابتکار شرمین چوهدری و همکاران او در برگزاری سمینار پارلمانی تشکر و با یادآوری اشتراکات تاریخی و معنوی بین ایران و بنگلادش ابراز امیدواری کرد که سطح روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف متناسب با ظرفیتهای موجود ارتقاء یابد.

وی همچنین پیامی از سوی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران  را تقدیم شرمین چوهدری رئیس پارلمان بنگلادش کرد که طی آن از ایشان برای سفر به تهران دعوت به‌عمل آمده بود.

شرمین چوهدری رئیس پارلمان بنگلادش نیز با تشکر از پیام دعوت همتای ایرانی خود، گفت: ظرف چند سال اخیر تعاملات پارلمانی خوبی بین دو کشور وجود داشته است.

وی از حضور هیات ایرانی در سمینار تشکر وبا یادآوری خاطرات خوب خود از سفر قبلی به ایران از اعضاء هیات ایرانی خواست مراتب سلام و تشکر وی را خطاب به دکتر لاریجانی اعلام کنند.

رئیس پارلمان بنگلادش ابراز امیدواری​ کرد که در اولین فرصت بتواند از ایران دیدن کند.