معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی قرارگاه پدافند خاتم‌الانبیا

سیستم‌های پدافند هوایی بر اساس نیازهای جغرافیایی ایران تنظیم شده است

قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء

معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا گفت: خوشبختانه توانسته‌ایم سیستم‌های خود را بر اساس نیازهای جغرافیایی ایران تنظیم کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر سرتیپ دوم محمدحسین شمخانی در نشست خبری تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: سیستم‌های پدافندی بر اساس نیازهای عملیاتی کشور سازنده آن تنظیم می‌شود. خوشبختانه ما توانسته‌ایم در تحقیقات و جهاد خودکفایی قرارگاه خاتم‌الانبیا سیستم‌های خود را بر اساس نیازهای عملیاتی خود و نیازهای جغرافیایی کشور تنظیم کنیم.

وی افزود: در حوزه‌های مختلف از چندین رادار بومی بهره‌برداری کرده‌ایم مثل رادار کیهان که هیچ کشوری نمونه آن را ندارد و همچنین رادار آرش که در حوزه کنترل و دوربرد کارآمد است. در سامانه‌های شنود پیشرفت خوبی داریم و اهداف و هواپیماهای پنهان کار را به خوبی شناسایی می‌کنیم.

شمخانی همچنین بیان کرد: فرماندهی و کنترل تمام اشیای پرنده را به صورت واحد در اختیار داریم و می‌توانیم در عرض کمتر از 2 دقیقه اخطار دهیم و مسیر پرنده‌ها را تصحیح کنیم. در پروژه اس200 که ساخت روسیه است نیز تغییرات عمده‌ای انجام داده‌ایم که کاملا این پروژه تغییر کرده و طراحی و پیاده سازی شده است. در زمینه سامانه‌هایی که فقط شنونده هستند و تشعشعی ندارند هم توانسته‌ایم تولیدات داخلی خوبی داشته باشیم.

وی با اشاره به سامانه اس300 یادآور شد: دو سال پیش گفتم که خدا را شکر اس300 را به ما ندادند، امروز بحمدالله توانسته‌ایم به صورت داخلی تولید کنیم و در یکی دو رژه آینده که از آن رونمایی شود خواهید دید که در این زمینه به خودکفایی رسیده‌ایم.

معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی قرارگاه پدافند خاتم‌الانبیا در پایان درباره رادار فتح گفت: این یک رادار دوربرد و برای کنترل است که به منظور کنترل اهداف با سطح مقطع کوچک از آن استفاده می‌شود.

انتهای پیام

کد N513963