۰
معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی قرارگاه پدافند خاتم‌الانبیا

سیستم‌های پدافند هوایی بر اساس نیازهای جغرافیایی ایران تنظیم شده است

  • ۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء

معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا گفت: خوشبختانه توانسته‌ایم سیستم‌های خود را بر اساس نیازهای جغرافیایی ایران تنظیم کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر سرتیپ دوم محمدحسین شمخانی در نشست خبری تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: سیستم‌های پدافندی بر اساس نیازهای عملیاتی کشور سازنده آن تنظیم می‌شود. خوشبختانه ما توانسته‌ایم در تحقیقات و جهاد خودکفایی قرارگاه خاتم‌الانبیا سیستم‌های خود را بر اساس نیازهای عملیاتی خود و نیازهای جغرافیایی کشور تنظیم کنیم.

وی افزود: در حوزه‌های مختلف از چندین رادار بومی بهره‌برداری کرده‌ایم مثل رادار کیهان که هیچ کشوری نمونه آن را ندارد و همچنین رادار آرش که در حوزه کنترل و دوربرد کارآمد است. در سامانه‌های شنود پیشرفت خوبی داریم و اهداف و هواپیماهای پنهان کار را به خوبی شناسایی می‌کنیم.

شمخانی همچنین بیان کرد: فرماندهی و کنترل تمام اشیای پرنده را به صورت واحد در اختیار داریم و می‌توانیم در عرض کمتر از 2 دقیقه اخطار دهیم و مسیر پرنده‌ها را تصحیح کنیم. در پروژه اس200 که ساخت روسیه است نیز تغییرات عمده‌ای انجام داده‌ایم که کاملا این پروژه تغییر کرده و طراحی و پیاده سازی شده است. در زمینه سامانه‌هایی که فقط شنونده هستند و تشعشعی ندارند هم توانسته‌ایم تولیدات داخلی خوبی داشته باشیم.

وی با اشاره به سامانه اس300 یادآور شد: دو سال پیش گفتم که خدا را شکر اس300 را به ما ندادند، امروز بحمدالله توانسته‌ایم به صورت داخلی تولید کنیم و در یکی دو رژه آینده که از آن رونمایی شود خواهید دید که در این زمینه به خودکفایی رسیده‌ایم.

معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی قرارگاه پدافند خاتم‌الانبیا در پایان درباره رادار فتح گفت: این یک رادار دوربرد و برای کنترل است که به منظور کنترل اهداف با سطح مقطع کوچک از آن استفاده می‌شود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.