روحانی و اولاند امروز در نیویورك دیدار می‌كنند

سیاسی

مقام‌های فرانسه اعلام كردند كه محور اصلی گفت‌وگوهای روحانی و اولاند، بحران کنونی عراق و نحوه مقابله با نیروهای داعش است.

«حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران كه برای شركت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورك سفر كرده است، امروز – سه‌شنبه - در حاشیه این نشست با «فرانسوا اولاند» همتای فرانسوی خود دیدار می‌كند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقام‌های فرانسه اعلام كردند كه محور اصلی گفت‌وگوهای روحانی و اولاند، بحران کنونی عراق و نحوه مقابله با نیروهای داعش است.

فرانسه همچنین یکی از کشورهای عضو گروه ۱+۵ است و در مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران شرکت دارد و احتمال می‌رود این موضوع نیز در دیدار اولاند و روحانی مطرح شود.

سال گذشته نیز اولاند و روحانی در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان با یکدیگر دیدار کردند.

پیش از این گزارش شده بود که روحانی چهارشنبه با «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس نیز دیدار خواهد کرد که نخستین دیدار روسای دولت‌های انگلیس و ایران از زمان انقلاب اسلامی در ایران خواهد بود.

تلاش بین‌المللی برای مقابله با گروه داعش در عراق و سوریه از موضوع‌های اصلی در این دیدار است. انگلیس، در کنار آمریكا، نقش اصلی را در کسب همکاری و حمایت جهانی از ائتلاف بین‌المللی علیه داعش بر عهده گرفته است.

 

کد N513959