واکنش دمشق به حملات آمریکا/

حمایت دمشق از همه تلاشها برای مبارزه با تروریسم/ آمریکا سوریه را در جریان قرار داده بود

آفریقا و خاورمیانه

وزارت خارجه سوریه ضمن تاکید بر هماهنگی وزیر خارجه آمریکا با وزیر خارجه سوریه پیش از آغاز حملات واشنگتن علیه مواضع داعش در الرقه اعلام کرد که سوریه از همه تلاشها برای سرکوب تروریسم حمایت می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در واکنش به آغاز حملات آمریکا به مواضع داعش در الرقه که شب گذشته صورت گرفت،  وزارت خارجه سوریه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد سوریه از هر تلاش بین المللی علیه تروریسم حمایت می کند و همچنان برای سرکوب این گروههای تروریستی در الرقه و دیرالزور تلاش می کند و لحظه ای از تلاش برای این امر فروگذار نمی کند.

در این بیانیه تاکید شده است که "ولید المعلم" وزیر خارجه سوریه پیامی را از سوی "جان کری" وزیر خارجه آمریکا از طریق وزارت خارجه آمریکا مبنی بر تصمیم آمریکا برای آغاز حمله علیه مواضع داعش در سوریه دریافت کرده است.

در این بیانه همچینین بر هماهنگی پیوسته میان سوریه و دیگر کشورهایی که در معرض تهدید تروریسم هستند بویژه کشور عراق، در خصوص مبارزه با تروریسم تاکید شده است.

وزارت خارجه سوریه در این بیانیه تاکید کرد که مبارزه با تروریسم باید در راستای حفظ امنیت غیر نظامیان و همچنین حفاظت از حاکمیت ملی و طبق قوانین بین المللی صورت بگیرد.