بیانیه سازمان جوانان و دانشجویان خط امام در آستانه سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس

سازمان جوانان و دانشجویان خط امام در آستانه سال تحصیلی و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس با صدور بیانیه‌ای ضمن ستایش از ایثارگری و دلاوری های دوران دفاع مقدس بر لزوم بازخوانی مدیریت آن دوران تاکید نمودند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن کامل این بیاینه به شرح زیر است:

مهر ماه بهاری است همپای بهار طبیعت، آنگاه که بادهای پائیزی رخ سبز از نقاب درخت طبیعت بر می‌گیرد نسیم دانایی و آگاهی بر شاخسار جان آدمی غنچه های از دانش می نشاند تا جهل و نادانی را به زیر آورد.

سال‌های نه چندان دور نسیم مهر با طوفان سهمگین جهل و نادانی و تجاوز همراه شد.

اینک پس از گذشت سه دهه از جنگ تحمیلی شرایط حاکم بر منطقه و جهان بهتر از هر زمان دیگری عظمت ایثار و حماسه ای که فرزندان این آب خاک آفریدند را عیان می کند.

رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس سند ماندگاری از دفاعی همه جانبه را به یادگار نهادند که تقدس و عظمت آن تنها در ابعاد نظامی و حفظ مرزهای جغرافیای خلاصه نمی‌شود ، دفاع از حریم هویت انسانی ، ملی ، فرهنگی و اعتقادی وجه بارز و قالبی است که متاسفانه گاهی در پس ابعاد نظامی مقفول می ماند میراثی که از شهدا ، جانبازان و آزادگان ما بر جا مانده میراث ماندگار و مشترک بشری است.

شاخص های رفتاری ، فرهنگی و اعتقادی مردان و زنانی که در صحنه یک جنگ تمام عیار و نابرابر مدرسه ای از عشق و شجره طیبه ای از ایثار و شهادت آفرید ، محصول تربیتی است آگاهانه و ریشه دار به دور از شعار زدگی و معیارهای دوگانه که شناخت و تعمیق آن در نسل های بعد بیش از آن که امری دولتی و سازمانی باشد وظیفه ای انسانی ، اعتقادی و ملی بر دوش تک تک افراد جامعه است.

جوانان خط امام در سالروز گرامیداشت دفاع مقدس ضمن پاسداشت ایثار ، فداکاری و حماسه آفرینی های شهدا ، جانبازان و آزادگان بر این باور است در شرایطی که تجربه سوء مدیریت دولت گذشته خسارات فراوانی را در بخش های گوناگون بر جامعه تحمیل کرد، بازخوانی تجربیات گرانبهای مدیریت دوران دفاع مقدس که به اعتراف بسیاری از کارشناسان در مدیریت اقتصادی کشور و پشتیبانی از رزمندگان اسلام سندی افتخار آمیز در بحرانی‌ترین شرایط کشور محسوب میشود در راستای تبدیل آن تجربیات به دانایی و هویت جمعی حرکت نماییم.

سازمان جوانان و دانشجویان مجمع نیرو های خط امام در آستانه آغاز سال تحصیلی با قدردانی از همه تلاشگران عرصه علم و دانش در حوزه و دانشگاه بر نقش کلیدی و حساس آموزش و پرورش در سطوح مختلف به ویژه ابتدایی تاکید نموده یادآور میشویم بخش قابل توجهی از معضلات و نابسامانی های اجتماعی و فرهنگی امروز جامعه نتیجه عدم آموزش توآمان با پرورش است ، قطعا پس از خانواده، مدرسه جهت حل ریشه‌ای مشکلات فرهنگی و اجتماعی نقشی غیر قابل انکار بر دوش دارد . که اهتمام جدی مسئولین را چه در بخش معیشتی معلمان و چه در به کار گیری نیروهای توانا و متعهد مسلط به دانش تعلیم و تربیت می طلبد.

انتهای پیام

کد N513664