با اشاره به توافق دولت و مخالفان یمن

شمخانی: ایران همانند گذشته در کنار ملت یمن خواهد بود

سیاسی

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با تبریک پیروزی مردم یمن در تحقق مطالبات قانونی خود، توافق‌نامه امضا شده میان دولت و جنبش انصار الله را حرکتی تعیین کننده در مسیر تفاهم ملی در یمن عنوان کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی شمخانی پیروز اصلی این روند را مردم فرهیخته و ظلم ستیز یمن دانست و با تحسین اراده مردمی برای اصلاح فساد و پیشرفت اقتصادی، حرکت اخیر را گام مهمی در ارتقای یمن به سمت تعالی وپیشرفت ارزیابی کرد.

او تصریح کرد: همکاری نیروهای نظامی و حاکمیت در انجام اصلاحات مورد نظر مردم، این امیدواری را ایجاد کرده است که این کشور در مسیر تحقق خواست عمومی به حرکت خود ادامه داده و شرایط لازم برای ارتقای جایگاه راهبردی یمن و افزایش نقش تاثیرگذار آن در منطقه فراهم شود.

شمخانی با تقدیر از نقش سازمان ملل در متقاعد کردن حاکمیت به پذیرش مطالبات مردمی، اجتناب جنبش انصار الله از سهم خواهی و فراهم آوردن شرایط مشارکت و خواست همه گروه‌ها در آینده سیاسی یمن را نشانه بلوغ سیاسی این گروه دانست.

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی ابراز امیدواری کرد کشورهای منطقه نیز با درک صحیح از تحولات اخیر یمن با ایفای نقش مثبت، مردم این کشور را در تحقق اهداف انقلابی و اسلامی خود یاری کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد؛ جمهوری اسلامی ایران با آگاهی کامل نسبت به نقش و جایگاه ارزشمند یمن در منطقه، همانند گذشته در کنار ملت یمن خواهد بود و از هیچ تلاشی برای گسترش همکاری‌های همه جانبه با این کشور فرو گذار نخواهد کرد.

انتهای پیام

کد N513602