با تاکید بر لزوم گشودن صفحه جدید در روابط با رسانه‌های جهان؛

مشاور سیدحسن نصرالله: حل بحران سوریه به نفع جهان است

حزب‌الله,سيدحسن نصرالله

مشاور رسانه‌ای سید حسن نصرالله در مصاحبه با روزنامه نیویورک تایمز که آن را مصاحبه‌ای نادر و کم‌سابقه دانست، اعلام کرد: منافع جامعه بین‌الملل در این است که هر چه سریع‌تر بحران سوریه را حل کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی ایلاف، محمد عفیف، مشاور رسانه‌ای سید حسن نصرالله در مصاحبه‌ای غیررسمی با روزنامه نیویورک تایمز که حدود یک ساعت طول کشید در خصوص چگونگی دیدگاه حزب‌الله در خصوص جنگ داخلی سوریه آن هم در زمانی که اوباما آماده گسترش حملات نظامی علیه داعش از عراق به سمت سوریه است، صحبت کرد.

عفیف اظهار کرد: همه ما به دنبال حفظ صلح منطقه هستیم اما در این مسیر هر کس روش خود را دارد.

محمد عفیف تصریح کرد: ما نیازمند گشودن صفحه جدیدی در روابط با رسانه‌های جهان و دنیای عرب در سطح بین‌المللی هستیم.

به نظر می‌رسد که حزب‌الله با دقت کامل تمام اقدامات آمریکا علیه گروه تروریستی داعش را زیر نظر دارد.

حزب‌الله و آمریکا در خصوص مساله اسرائیل و دیگر مسائل همواره دو دشمن سرسخت مقابل یکدیگر هستند و همواره از صحبت در خصوص تشکیل یک ائتلاف میان خود صرف‌نظر می‌کنند.

عفیف تاکید کرد: مسئولان سوری حملات آمریکا به اراضی سوریه آن هم بدون هماهنگی با مقامات دمشق را یک اقدام خصمانه علیه سوریه می‌دانند و حزب الله موافق ورود لبنان به ائتلاف علیه تروریسم نیست.

وی افزود: در واقع از بین بردن گروه‌های تروریستی توسط هر کس به نفع مردم سوریه خواهد بود.

وی افزود: آمریکا با وجود اینکه اعلام کرده بود که تظاهرات‌های سوریه تنها برای بیان خواسته‌های مردم این کشور است اما اخیرا تهدید تروریستی در سوریه را درک کرده است. پدیده‌ تروریسم امروز از سوریه سر درآورده و تروریست‌ها از حمایت غرب برای برکناری بشار اسد سوء‌استفاده می‌کنند.

عفیف تصریح کرد: ما همواره خطر تروریسم را فریاد می‌زدیم اما کسی به حرف ما توجه نکرد و اکنون آنان این حقیقت را فهمیده‌اند.

وی خطاب به آمریکایی‌ها گفت: خشونت‌هایی را که از آن حمایت و آن را هدایت می‌کردید اکنون متوجه شده‌اید که خطری برای شماست و گریبان شما را گرفته است.

انتهای پیام

کد N513487