سیسی در دیدار با کلینتون‌ها: مصری‌ها از آمریکا خشمگین هستند

آمريكا,مصر

عبدالفتاح سیسی در دیدار با رئیس‌جمهور اسبق آمریکا و وزیر خارجه سابق این کشور اعلام کرد که مصری‌ها از آمریکا خشمگین هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور مصر با بیل‌ کلینتون، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا و هیلاری کلینتون، همسر وی و وزیر خارجه سابق آمریکا در نیویورک دیدار کرد و درخصوص موضع‌ کنونی واشنگتن در منطقه و اوضاع کنونی مصر بحث و گفت‌و‌گو کرد.

منابع مصری اعلام کردند که سیسی در این دیدار ضمن شرح اوضاع کنونی مصر تاکید کرد: مصری‌ها در حال حاضر از موضع آمریکا خشمگین هستند و احساس می‌کنند که رخدادهای عراق، سوریه و لیبی توطئه است اما آمریکایی‌ها هیچ‌گونه توضیحی در خصوص موضع خود نداده‌اند.

این منابع گزارش دادند: سیسی تاکید کرد که واشنگتن در حال حاضر باید مصری‌ها را با شفافیت و با وضوح مورد خطاب قرار دهد. "انقلاب 30 ژوئن مصر اقدام مردمی گسترده‌ای بوده و واشنگتن نیز باید به همین صورت با آن برخورد کند."

به گزارش منابع در این دیدار در خصوص اوضاع گروه اخوان‌المسلمین بحث شد و کلینتون به سیسی گفت: ما اخوانی‌ها را نصیحت کردیم و شما نیز آن‌ها را نصیحت کردید. همه چیز را با آن‌ها گفتیم و بر آن‌ها فشار آوردیم اما آن‌ها اوضاع را درک نکردند.

در این دیدار همچنین در خصوص نقش جامعه جهانی در اوضاع کنونی منطقه بحث و تبادل نظر شد و سیسی بر نقش سازمان‌های مدنی و اهمیت نقش کشور تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N513427