درکمیسیون ویژه رسیدگی به لایحه خروج از رکود انجام شد؛

بررسی ممنوعیت بازخرید و خرید اوراق مشارکت توسط بانک‌های دولتی

مجلس شوراي اسلامي

سخنگوی کمیسیون ویژه رسیدگی به لایحه خروج از رکود و رفع موانع تولید از بررسی و تصویب موادی از لایحه خروج از رکود و رفع موانع تولید خبر داد.

جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه خروج از رکود و رفع موانع تولید ،گفت: ماده 7 این لایحه که به موضوع منظور کردن معافیت‌های مالیاتی مشابه برای اوراق بهادار منتشر در بازار پول شبیه بازار سرمایه اشاره دارد درجلسه روز گذشته مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به پیشنهادات کارگروه و مرکز پژوهش ها این ماده به تصویب رسید.

وی افزود:‌ ماده 9 این لایحه که درباره امکان انتشار اوراق مشارکت توسط بازار سرمایه و عدم دخالت بانک مرکزی در نرخ گذاری این اوراق و تعیین نرخ این اوراق براساس رتبه شرکت ها بود در این جلسه مطرح شد و متن این ماده در لایحه با اصلاحاتی تصویب شد .

نماینده مردیم شیراز در مجلس خاطر نشان کرد: ماده 10 این لایحه درباره ممنوعیت بازخرید و خرید اوراق مشارکت توسط بانک های دولتی و مستثنی شدن بانک مرکزی از خرید و فروش اوراق اسلامی برای تنظیم بازار پولی نیز به بحث گذاشته شد و مفاد این ماده با اصلاحاتی به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

سخنگوی کمیسیون ویژه رسیدگی به لایحه خروج از رکود و رفع موانع تولید یادرآور شد: ماده 13 این لایحه با اعمال نقطه نظر و دیدگاه کارشناسی مرکز پژوهش ها مبنی بر تکلیف دولت برای پرداخت تا 50 درصد از هزینه‌های تحقیقاتی یا ارتقاء وضعیت زیست محیطی واحدهای تولیدی دارای مجوز یا پروانه بهره برداری که منجر به کسب حق امتیاز تولید کالا یا خدمت یا ثبت اختراع از مراجع ذی صلاح داخلی و یا بین المللی است نیز در کمیسیون مصوب شد.

انتهای پیام

کد N513396