عزیزی فارسانی:

رییس‌جمهور در مقابل گردن‌کشی‌های آمریکا و انگلیس ایستادگی کند

مجلس شوراي اسلامي,رييس‌جمهور,نيويورك

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس از رییس‌جمهور درخواست کرد که در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا و انگلیس ایستادگی کرده و از حقوق مردم کوتاه نیاید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمیدرضا عزیزی فارسانی نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس شورای اسلامی طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به سفر رییس‌جمهور برای شرکت در شصت و نهمین نشست سالانه سازمان ملل اشاره کرد و گفت: این در شرایطی است که سال گذشته کلید تدبیر، قفل مذاکرات هسته‌ای را باز کرد و سخت‌ترین مراحل مذاکرات هسته‌ای از هفته پیش آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در این زمینه همه‌جانبه از رییس‌جمهور و تیم مذاکره‌کننده حمایت به عمل می‌آید، اظهار کرد: انتظار می‌رود که در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا و انگلیس و گردن‌کشی‌های آنان ایستادگی کرده و ذره‌ای از حقوق ملت کوتاه نیایند.

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس خاطرنشان کرد: سابقه این کشورها برای ما روشن است، آنان با ساختار نظام ما مشکل دارند و هر روز بهانه‌تراشی می‌کنند، یک روز بحث هسته‌ای، یک روز نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم و این در حالی است که خود اول سازنده بمب اتم و به کار برنده آن در هیروشیما و ناکازاکی بودند و اکنون زاینده تروریسم مانند القاعده، داعش و تکفیری‌ها هستند تا بتوانند به بهانه آنها حضور خود را در خاورمیانه تثبیت کرده و منابع آنان را به تاراج برده و امنیت منطقه را به خطر اندازند که البته کور خوانده‌اند.

عزیزی با اشاره به سفر رییس‌جمهور و هیات دولت به چهارمحال و بختیاری و اهتمام نسبت به اجرای پروژه‌های ملی و زیربنایی، گفت: انتظار می‌رود که جهت عملیاتی شدن طرح‌های مذکور فرآیند مناسبی تعریف و اعتبار لازم تخصیص یابد.

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس، مهمترین چالش‌های اقتصادی و اجتماعی کشور را بیکاری و اعتیاد عنوان کرد و افزود: پایین بودن شاخص‌های توسعه انسانی، پایین بودن سطح رفاه اجتماعی، نامناسب بودن ضریب جینی، بالا بودن تورم و رکود، پایین بودن بهره‌وری و نداشتن سند آمایش سرزمینی از مهم‌ترین چالش‌های اقتصادی و اجتماعی می‌باشد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، همچنین به معضل صرف سالانه دوازده هزار میلیارد تومان ثروت ملی به مواد مخدر اشاره و پیشنهاد کرد که در این زمینه اعتبارات صرف پیشگیری و یا نظارت مستقیمی بر عرضه و تقاضا وجود داشته باشد.

عزیزی فارسانی در بخش دیگری از نطق خود ضمن تذکر به رییس‌جمهور و وزیر نیرو، اظهار کرد: متاسفانه‌ استان‌های همجوار سوء مدیریت و بی‌تدبیری در مصرف آب را سیاستمدارانه به استان‌های دیگر ربط می‌دهند که نمونه آن اقدام مربوطه در مورد تونل گلاب بود که به دلیل فشارهای سیاسی و نه کارهای علمی و قانونی انجام شد که منجر به تضییع حقوق شد.

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس همچنین از وزیر امور اقتصادی و دارایی درخواست کرد که بتوانند به اصلاح اقتصاد کشور بپردازند زیرا بانک‌ها تبدیل به بنگاه اقتصادی شده‌اند و نظارت بانک مرکزی هم ضعیف است.

وی ضمن درخواست از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور جهت تخصیص اعتبارات استانی به وزیر ورزش نیز در مورد توزیع ناعادلانه اعتبارات که سبب راکد بودن پروژه‌های ورزشی شده است تذکر داد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین در تذکری به وزیر بهداشت خواست که نسبت به کمبود پزشک عمومی و همچنین پزشک مرد در شهرستان‌های این استان اقدامات لازم را به عمل آورد.

انتهای پیام

کد N513376