ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما در گفت‌وگو با ایلنا:

صدا و سیما با مشكلات مالی جدی روبرو است

مجلس

صدا و سیما باید اعتماد ایجاد كند تا بتواند پیام خودش را بدهد اما اگر این اعتماد سلب شود، مخاطبان خود را از دست خواهد داد.

ناظر مجلس در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما از مشكلات مالی جدی این سازمان خبر می دهد كه باید مدیر آینده این سازمان آنها را مدیریت كند.

سید رمضان شجاعی كیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در ارتباط با بدهی‌های كلان سازمان صدا و سیما گفت: بدهی سازمان صدا و سیما بالا است و الان هم برای تولیدات جدید نیازمند اعتبارات جدید است. در حال حاضر سازمان صدا و سیما با مشكلات مالی جدی روبرو است.

نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تذكر شورای نظارت به رسانه ملی نیز یادآور شد: تبلیغاتی كه در مورد آن تذكر داده شد از این جهت بود كه به مخاطب صدمه می‌زند و خود صدا و سیما نیز ضربه می‌بیند. صدا و سیما باید اعتماد ایجاد كند تا بتواند پیام خودش را بدهد اما اگر این اعتماد سلب شود، مخاطبان خود را از دست خواهد داد.

این نماینده مجلس با اشاره به حجم بالای تبلیغات سازمان صدا و سیما تاكید كرد: اعتبارات سازمان صدا و سیما به دو دسته تقسیم می شود. حدود 60 تا 70 درصد آن را باید دولت بدهد و بقیه آن را سازمان باید از محل آگهی بازرگانی تامین كند. اما در بودجه كمی شرایط برعكس شده است یعنی تقریبا میزان بیشتری را باید صدا و سیما از طریق تبلیغات تامین كند كه خودش هم راضی به این كار نیست.

شجاعی كیاسری در ادامه افزود: سهم دولت تقریبا 47 درصد و سهم صدا و سیما 53 درصد است از این رو باید مدیریت سازمان صدا و سیما مدیریت هزینه باشد نه در آمد و خدمات فرهنگی که ارائه می‌كند، پول آن را باید دولت بدهد. این مسئله باید در كمیسیون برنامه و بودجه اصلاح شود.

این ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما همچنین با اشاره به بدهی‌های كلان این سازمان در پایان دوره عزت‌الله ضرغامی گفت: مدیر آینده باید هم نگاه اصلاحی به ساختار برنامه سازی داشته باشد و هم اینكه باید برای برنامه سازان بخش خصوصی را فعال كند و هم دستگاه‌ها را در ارتباط با شبكه‌ها فعال كند.

وی ادامه داد: باید وزارت‌خانه‌ها نیز در برنامه‌سازی با سازمان صدا و سیما تعامل داشته باشند.

شجاعی كیاسری همچنین از گزینه احتمالی ریاست سازمان صدا و سیما نیز ابراز بی‌اطلاعی كرد.

کد N513332