تظاهرات حامیان و مخالفان سیسی در نیویورک

آمريكا,مصر,تظاهرات

همزمان با دومین روز آغاز نشست‌ها در نیویورک خیابان‌های منتهی به مقر اصلی نشست‌های سازمان ملل شاهد تظاهرات حامیان و مخالفان عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی محیط، ده‌ها تن از حامیان عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر مقابل محل اقامت وی در یکی از هتل‌های نزدیک به مقر سازمان ملل تجمع کردند.

این در حالی است که تعداد کمی از مخالفان سیسی بدون وقوع هیچ‌گونه درگیری در همان محل دست به تظاهرات زدند.

حامیان سیسی با سر دادن شعارهای ملی حمایت خود را از انقلاب 25 ژوئن سال 2011 میلادی و همچنین حوادث 30 ژوئن 2013 میلادی که در مصر اتفاق افتاد ابراز کردند.

در مقابل تعدادی از مخالفان سیسی با سر دادن شعارهایی، مجازات عاملان کشتار میدان رابعة العدویه و النهضة را خواستار شدند.

یکی از منابع نزدیک به برپا کنندگان تظاهرات اعلام کرد که قرار است تعدادی زیادی از مصری‌ها فردا (چهارشنبه) همزمان با سخنرانی سیسی مقابل مجمع عمومی سازمان ملل، مقابل مقر سازمان ملل تظاهرات کنند.

پیش‌بینی می‌شود که سیسی به نمایندگی از کشورهای عربی امروز (سه‌شنبه) در خصوص ضرورت اعطای کمک‌های فنی و مالی کشورهای پیشرفته جهان به تمام کشورهای در حال توسعه سخنرانی کند.

از سوی دیگر، کاخ سفید اعلام کرد که باراک‌ اوباما پنجشنبه در حاشیه نشست‌ مجمع عمومی سازمان ملل برای اولین بار با حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق و عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر گفت‌و‌گو خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N513273