"راننده اتوبوس" ونزوئلا در سازمان ملل سخنرانی می‌کند

آمريكا,سازمان ملل متحد,ونزوئلا

رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفت که به رغم مقاله‌های «نژادپرستانه» روزنامه‌های آمریکایی، وی این هفته به نیویورک سفر می‌کند تا در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این کشور سوسیالیست به لطف رای متفق‌القول آمریکای لاتین و کارائیب از 2015 تا 2016 کرسی موقت شورای امنیت سازمان ملل را به دست می‌آورد.

به گفته منابع دیپلماتیک، آمریکا اصلاً از این شرایط راضی نیست اما نمی‌خواهد که اقدامی علیه آن انجام دهد.

طی روزهای گذشته روزنامه‌های نیویورک تایمز و واشنگتن پست هر دو از جایگاه آتی ونزوئلا در شورای امنیت انتقاد کرده و به سرکوب مخالفان دولت سوسیالیست نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا اشاره کردند.

مادوروی 51 ساله با انتقاد از این روزنامه‌های آمریکایی گفت که وی به نمایندگی از هوگو چاوز، رئیس‌جمهوری سابق ونزوئلا، مردم ونزوئلا و اتحاد منطقه‌ای جناح چپ آلبا (ALBA) سرش را بالا خواهد گرفت.

وی گفت: آن‌ها رفتار نژادپرستانه‌ای با من داشتند. واشنگتن‌پست و نیویورک تایمز همانند یک راننده اتوبوس و یک فرد بی‌سواد با من برخورد کردند. من مفتخرم که یک راننده اتوبوس توانست رئیس‌جمهور جمهوری ونزوئلا شود. آقایان واشنگتن‌پست، این راننده اتوبوس به آمریکا خواهد آمد. منتظر باشید.

مادورو که سابقاً راننده اتوبوس بود، سال گذشته پس از مرگ هوگو چاوز توانست در انتخابات پیروز شود و جای چاوز را بگیرد.

سال گذشته مادورو وزیر امور خارجه ونزوئلا را به سازمان ملل فرستاد اما امسال قصد دارد تا خودش در نشست مجمع عمومی سخنرانی کند.

انتهای پیام

کد N513190