وزیر کشور اردن: شبکه‌های تروریستی زیرزمینی امنیت کشور را هدف گرفته‌اند

وزیر کشور اردن اعلام کرد که شبکه‌های زیرزمینی تروریستی در اردن وجود دارند که سعی دارند امنیت کشور را مورد هدف خود قرار دهند. این در حالی است که دستگاه امنیتی و ارتش اردن اعلام کردند که برای مقابله با آنان آماده هرگونه عملیات ناگهانی هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه الجزیره، "حسین مجالی"، وزیر کشور اردن در پاسخ به سوالی در خصوص حضور یا عدم حضور شبکه‌های زیرزمینی در کشور اعلام کرد که شبکه‌های تروریستی همواره مخفیانه و زیرزمینی کار می‌کنند و مخفیانه باقی خواهند ماند و ما با یاری خداوند و هوشیاری کامل آماده نابودی هرگونه گروه تروریستی که کشور را تهدید می کنند، هستیم.

وی افزود: اردن مانند هر کشور میانه رو دیگر از سوی گروه‌های تروریستی که پیشتر در دستیابی به اهداف خود ناکام بودند، مورد هدف قرار گرفته اما این شبکه‌ها همانطور که الان شکست می‌خورند در آینده نیز راه به جایی نخواهند برد.

مجالی خاطرنشان کرد: مردم اردن به نیروهای مسلح کشور افتخار می‌کنند و ارتش ما همواره حامل پیام اصیل عربی و اسلامی است و شمشیر خود را بر گردن هر کسی که امنیت کشور را بر هم بزند قرار می‌دهد.

وی در خصوص بر هم زنندگان امنیت کشور گفت: کشور با تمام قوا تحت هیچ شرایطی به کسی اجازه بر هم زدن امنیت و ایجاد آشوب در مرزهای کشور را نخواهد داد.

وی در خصوص ورود کشور به ائتلاف بین المللی علیه داعش در عراق و سوریه گفت: این جنگ، قبل ازاینکه برای کشور دیگری باشد، جنگ ماست. نیروهای مسلح اردن یک جیپ را به سرعت از سوی عراق به سمت مرزهای کشور می‌آمد نابود کردند چرا که آنان به شلیک هوایی نیروها توجهی نکردند.

وی اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته در مرزهای کشور با عراق درگیری‌هایی رخ داد که دستگاه امنیتی و نیروهای مسلح کشور با هوشیاری با آنان مقابله کرده و در این جنگ تعدادی از کسانی که قصد ورود به کشور را داشتند کشته شدند.

مجالی در خصوص بازداشت اعضای جریان سلفی در اردن گفت: دستگاه امنیتی و ارتش همواره درکمین کسانی که قصد ایجاد ناامنی در کشور را دارند، ایستاده‌اند.

در همین راستا یک منبع قضایی اردنی اعلام کرد که دادگاه امنیت کشور، چهار اردنی را که در گروه تروریستی داعش فعالیت داشته و افکار تروریستی آنان را از طریق اینترنت منتشر می‌کردند را محاکمه کردند.

متهمان در این دادگاه به سه تا پنج سال زندان محکوم شدند.

پیشتر اردن اعلام کرد که یازده تن را به اتهام فعالیت‌های تروریستی داخل کشور و ارتباط با رهبران داعش بازداشت کرده‌ است.

ملک عبدالله دوم پادشاه اردن پیشتر بار دیگر حمایت کشورش را از تلاش‌های منطقه‌ای و بین المللی برای مقابله با تروریسم اعلام کرده بود.

انتهای پیام

کد N513151