دو کشته در حمله نیروهای امنیتی مصر به تجمع اخوانی‌ها

كشته,مصر,تظاهرات

نیروهای امنیتی مصر شب گذشته برای متفرق کردن تظاهرات مخالفان نظام کنونی مصر در استان جیزه در نزدیکی قاهره از گلوله جنگی استفاده کردند که در پی آن دو تن از تظاهرکنندگان کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، فعالان مصری اعلام کردند که این دو کشته محمد رمضان و محمد ابوسنة هستند که در هنگام حمله نیروهای امنیتی مصر برای متفرق کردن تظاهراتی در روستای ناهیا زخمی شدند. گزارش‌ها حاکی از این است که پلیس از گلوله جنگی و گاز اشک آور استفاده کرده است.

فعالان تاکید کردند که یک زن بر اثر اصابت گلوله به سینه‌اش و دو تن دیگر نیز مجروح و چند تن دیگر نیز بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالت خفگی شدند.

تظاهرات شبانه در ناهیا در چارچوب اعتراضاتی برپا می‌شود که ائتلاف حمایت از مشروعیت فراخوان آن را می‌دهد و تظاهرکنندگان همچنین علیه افزایش قیمت‌ها نیز اعتراض می‌کنند.

دو شب قبل نیز تظاهرات در مناطق دیگری در جیزه برگزار شد که شرکت کنندگان در آن‌ها شعارهایی علیه عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر و دستگاه‌های امنیتی سر دادند.

همچنین به گفته فعالان تظاهرات شبانه‌ای در استان‌های غربیه، اسماعیلیه و کلیوبیه برگزار شد.

همزمان، دادستانی کل مصر پرونده 104 تن از جمله محمد بدیع، رهبر اخوان المسلمین و دیگر رهبران این گروه را به دادگاه کیفری ارجاع داد. این افراد به قتل عمد، مبادرت به قتل، تحریک به خشونت و عضویت در یک گروه ممنوع الفعالیت (اخوان المسلمین) متهم هستند.

انتهای پیام

کد N513074