شاهزاده سعودی: "نیروهای تاریکی" اسلام را لکه‌دار کرده‌اند

شاهزاده "مقرن بن عبدالعزیر آل سعود"، جانشین ولیعهد عربستان گفت که اسلام به دست "نیروهای تاریکی" لکه‌دار شده است و ریاض هر کاری لازم است باید برای حفاظت از جوانان در برابر خشونت تندروها انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقرن بن عبدالعزیز امروز (سه‌شنبه) در سخنرانی خود در هشتادو‌چهارمین روز آغاز پادشاهی آل سعود گفت: امروز ما به عنوان مسلمان نگرانیم چرا که اقدامات لازم را برای محافظت از کشورمان از گزند تندروها و جوانانمان از دست افراط‌گرایان انجام نداده‌ایم.

معاون دوم نخست‌وزیر عربستان افزود که برخی از روش‌های غلط جایگزین دکترین تحمل "تروریسم و بمباران" شده است. شاهزاده مقرن که مشاور و فرستاده ویژه پادشاه عربستان است، تاکید کرد: مقام‌ها و شهروندان سعودی باید دست در دست هم چهره واقعی اسلام را که به دست نیروهای تاریکی لکه‌دار شده، نشان دهند و بگویند که دین بزرگ ما چه اخلاقیاتی دارد و با تفکرات و سوء‌برداشت‌های منحرف، بجنگند.

عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در ماه مارس شاهزاده مقرن را به عنوان جانشین سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد عربستان تعیین کرد.

شیخ عبدالعزیز الشیخ، مفتی اعظم عربستان نیز ماه گذشته گفته بود: گروه داعش هیچ ارتباطی با اسلامی ندارد و دشمن شماره یک اسلام است.

پادشاه عربستان در ماه فوریه مجازات 20 سال حبس را برای شهروندانی که به گروه‌های تروریستی بپیوندند، تعیین کرده اما با وجود این حکم، وزارت کشور عربستان در ماه اوت هشت تن را در شمال غربی این کشور بازداشت کرد که این افراد مظنون به جذب نیرو برای داعش در عراق و سوریه بودند.

انتهای پیام

کد N513051