جهانگیری زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را نواخت

دولت

اسحاق جهانگیری صبح امروز با حضور در دبستان شاهد حضرت‌زینب (س) واقع در شهرك آپادانا تهران، زنگ بازگشایی مدارس را نواخت و همزمان با طنین‌انداز شدن صدای زنگ، سال تحصیلی ۹۳-۹۴ به طور رسمی در سراسر كشور آغاز شد.

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس سراسر كشور دقایقی پیش با حضور معاون اول رئیس جمهور به صدا در آمد.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری صبح امروز با حضور در دبستان شاهد حضرت‌زینب (س) واقع در شهرك آپادانا تهران، زنگ بازگشایی مدارس را نواخت و همزمان با طنین‌انداز شدن صدای زنگ، سال تحصیلی ۹۳-۹۴ به طور رسمی در سراسر كشور آغاز شد.

در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید كه به طور همزمان در مدارس سراسر كشور برگزار شد، پس از نواخته شدن زنگ بازگشایی مدارس توسط معاون اول رئیس جمهور، پیام حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی خطاب به دانش آموزان و محصلین سراسر كشور از سوی وزیر آموزش و پرورش قرائت شد.

در پیام رئیس جمهور مطابق سال‌های گذشته سوالی از دانش آموزان پرسیده شد و روحانی خطاب به دانش آموزان گفت: عزیزانم ایران با مشكل جدی كمبود آب روبرو است. هر كدام از ما چگونه از آب‌های ایران، می‌توانیم بهتر نگهداری و استفاده كنیم؟

روحانی همچنین در این پیام با تاكید بر اینكه مدرسه ما باید بتواند دانش آموزانی متفكر، پرسشگر، نقاد و اخلاقی تربیت كند گفت: مدرسه مطلوب ما مدرسه خلاقیت، عقلانیت و گفتگومدار است.

رئیس جمهور آغاز ماه مهر و فصل مدرسه را به همه معلمان، مربیان و دانش آموزان عزیز صمیمانه تبریك گفت و افزود: مدرسه خانه امید دولت و مردم و آموزش و پرورش بنیادی‌ترین بخش توسعه كشور است.

روحانی در این پیام افزود: ما نیاز به مدرسه پویا و نوآور داریم و سازندگان اصلی این مدرسه، معلمان، مربیان و دانش آموزان این سرزمین اند.

رئیس جمهور خاطرنشان كرد: راه رسیدن به این هدف از مدرسه و آموزش وپرورش ما می گذرد؛ استعداد و هوش فرزندان این زادوبوم، بالاست؛ باید به كشف و پرورش آنها بیشتر و بهتر بپردازیم.

جهانگیری قرار است دقایقی را در جمع دانش آموزان دبستان شاهد حضرت زینب (س) و اولیا و مربیان آنها سخنرانی كند.

کد N513036