با تاخیری دو ماهه؛

انتخاب ناظران مجلس در صدا و سیما و هیات نظارت بر مطبوعات در دستور کار مجلس قرار گرفت

مجلس

انتخاب ناظران مجلس در هیات نظارت بر صدا و سیما و هیات نظارت بر مطبوعات در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و با حضور 194 نماینده مجلس آغاز شد.

اولین دستور کار جلسه علنی امروز بررسی گزارش کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس در مورد طرح اصلاح موادی از آیین نامه است.

علاوه بر این انتخاب ناظران مجلس در صدا و سیما و هیات نظارت بر مطبوعات نیز در دستور کار جلسه امروز قرار گرفت.

نمایندگان مجلس امروز ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم را نیز در دستور کار دارند.

علاوه بر این دو گزارش کمیسیون قضایی در مورد لایحه نحوه اجرای محکومیت های مالی که مورد ایراد شورای نگهبان واقع شده بود و در طرح اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور که موادی از این طرح نیز مورد ایراد شورای نگهبان بود در دستور کار مجلس قرار گرفت.

علاوه بر این وکلای ملت امروز گزارش کمیسیون کشاورزی در مورد طرح نجات و احیای دریاچه ها و تالاب های کشور را نیز بررسی خواهد کرد.

به گزارش مهر پیش از این اختلافاتی میان رئیس مجلس و کمیسیون فرهنگی در معرفی نامزدهای این کمیسیون به صحن علنی مجلس برای هیات نظارت در صدا و سیما و هیات نظارت بر مطبوعات ایجاد شده بود.

در حال حاضر گزینه های کمیسیون فرهنگی برای هیات نظارت بر مطبوعات حسن کامران، محمود نبویان و حمید رسایی هستند و گزینه های کمیسیون فرهنگی برای هیات نظارت بر صدا و سیما نیز رمضان شجاعی کیاسری و مفید کیایی نژاد می باشند.