یک عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین:

گفتمان دولت یازدهم توانسته پیام آرامش و آسایش را به جهان منتقل کند

دولت

یک عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در گفتمانش توانسته پیام آرامش و آسایش را به جهان منتقل کند.

یک عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در گفتمانش توانسته پیام آرامش و آسایش را به جهان منتقل کند.

غلامحسین امیری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره پیشنهاد جهان عاری از خشونت که پارسال توسط رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شد و به تصویب رسید، اظهار کرد: در یک سال گذشته رفتار دولت تدبیر و امید به گونه‌ای بوده که خشونت ایجاد نکرده در حالی که در گذشته بعضی صحبت‌ها گفته می‌شد که باعث ایجاد خشونت می‌شد. دولت روحانی در زمینه مبارزه با خشونت موفق بوده و در گفتمانش به گونه‌ای صحبت کرده که پیام آرامش و آسایش به جهان داده است.

این عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین همچنین افزود: این پیشنهاد خوب و مردم‌پسندی بود و قطعا جایگاه خود را پیدا خواهد کرد چون انسان ذاتا معتقد به آرامش، آسایش و صلح است. باید روی این پیشنهاد بیشتر کار کرد و هیأت ایرانی در مجمع امسال هم آن را تکرار و اثراتش را برای ملت‌ها تبیین کنند.

وی ادامه داد: امسال هم همان شعار و پیشنهاد باید تکرار شود تا کشورهای جهان به آن یقین پیدا کنند. باید بتوانیم با چنین پیشنهاداتی دولت‌ها و ملت‌ها را بیدار کنیم و صحبت‌هایی که خواست اکثریت مردم دنیا است را مطرح کنیم. چالش کشورهای فقیر و کمبود آب و غذا از مسائل دیگری است که باید در دستور کار هیأت ایرانی در سازمان ملل قرار گیرد.

امیری در پایان با اشاره به اینکه پیشنهاد پارسال روحانی تأثیر خود را بر افکار عمومی گذاشته است، افزود: این پیشنهاد جهانی کشورها و ملت‌ها را بیدار کرد که دنیا نمی‌تواند با خشونت جلو برود و آنهایی که زور می‌گویند از بین خواهند رفت.

انتهای پیام

کد N512908