حیدر العبادی: با حضور نیروهای بیگانه در عراق مخالفیم

نخست‌وزیر عراق بر مخالفت دولت این کشور با هرگونه دخالت زمینی نیروهای خارجی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق در دیدار با دیوید جانستون، وزیر دفاع استرالیا گفت: نیروهای امنیتی عراق و نیروهای بسیج مردمی قادر به مقابله با گروه تروریستی داعش هستند.

به گزارش پایگاه خبری سومریه نیوز، بر اساس بیانیه صادر شده از سوی دفتر نخست‌وزیری عراق، العبادی امروز در دفترش در بغداد با جانستون درباره همکاری امنیتی میان عراق و استرالیا برای مقابله با خطر گروه جنایتکار داعش و نیز تلاش‌های انجام شده برای مبارزه با تروریسم و تأثیر آن بر عراق و منطقه و جهان گفت‌وگو کرد.

بر اساس این بیانیه، العبادی با بیان این که عراق با حملات گسترده از سوی گروه داعش و دیگر گروه‌های تروریستی مواجه است، بر لزوم اتخاذ مواضع یکپارچه جامعه بین‌المللی در حمایت از عراق برای مقابله با این گروه‌ها تأکید کرد.

العبادی بر اهمیت احترام به حاکمیت عراق و تمامیت ارضی این کشور وعدم دخالت در امور داخلی این کشور تاکید کرد و گفت که عراق با هرگونه دخالت زمینی بین‌المللی در این کشور مخالف است.

وزیر دفاع استرالیا نیز دراین دیدار بر آمادگی کشورش برای کمک به عراق در زمینه امنیتی و ارائه انواع کمک های مورد نیاز دولت عراق تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N512820