امیرعبداللهیان:

ایران از ابتدا خطر داعش را به حامیان مالی و سیاسی آن گوشزد کرده بود

سیاست خارجی

معاون عربی و آفریقای وزارت امورخارجه با تقدیر از نقش سازنده کویت در تحولات منطقه، انتخاب امیر دولت کویت را به عنوان رهبر و مرکز کمک‌های بشر دوستانه از سوی سازمان ملل تبریک گفت.

اولین نشست کمیته سیاسی مشترک جمهوری اسلامی ایران و دولت کویت به ریاست معاونین وزرای خارجه دو کشور در تهران تشکیل شد و طی آن موضوعات دوجانبه و آخرین تحولات منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، خالد جارالله قائم مقام وزارت خارج و رئیس هیات کویتی طی اظهاراتی با رو به رشد خواندن روابط دو کشور بر اراده جدی دولت کویت برای توسعه روابط دو جانبه در همه زمینه‌ها تاکید کرد و با اشاره به نقش مهم و سازنده ایران در تحولات منطقه، خواستار همکاری‌های دو کشور در مبارزه با پدیده تروریسم گردید.

قائم مقام وزارت خارجه کویت با تاکید بر تهدیدات جدی گروه تروریستی داعش علیه کشورهای منطقه، استمرار رایزنی و همکاری بین دو کشور در این خصوص را ضروری دانست.

حسین امیرعبداللهیان نیز در این نشست آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همه جانبه روابط با کشور کویت و اجرای موافقتنامه‌ها و یادداشت تفاهم‌های امضاء شده بین دو کشور را اعلام کرد.

وی با تاکید بر اظهارات قائم مقام وزیر خارجه کویت در خصوص تهدیدات مشترک علیه کشورهای منطقه از سوی جریان‌های تروریستی از جمله داعش گفت جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا خطر گروه تروریستی مذکور را به حامیان مالی و سیاسی آن گوشزد کرده بود و در حال حاضر نیز در مبارزه با تروریسم هیچ گونه تردیدی به خود راه نداده و منتظر تصمیمات ائتلاف نخواهد ماند.

معاون عربی و آفریقای وزارت امورخارجه با تقدیر از نقش سازنده کویت در تحولات منطقه، انتخاب امیر دولت کویت را به عنوان رهبر و مرکز کمک‌های بشر دوستانه از سوی سازمان ملل تبریک گفت. 

قائم مقام وزارت خارجه کویت ضمن تاکید بر دعوت امیر کویت از حسن روحانی جهت سفر به کویت، انجام این سفر را مهم و نقطه عطف جدیدی در روابط دو کشور خواند.

کد N512760