رییس دیوان عدالت اداری:

مانند دفاع مقدس در میدان مبارزه علیه شبیخون فرهنگی حاضریم

سیاست داخلی

درس هشت سال دفاع مقدس درس ایمان، توکل و مقاومت بود، به این معنا که هرکس در مسیر هدف مقاومت، صبر و توکل به خدا داشته باشد، قطعا بزرگترین سرمایه و سلاح برای مقابله با دشمن را در اختیار داشته و پیروزی را به همراه خواهد داشت.

رییس دیوان عدالت اداری گفت: همانطور که در هشت سال دفاع مقدس، تمام کفر و استکبار توان خود را برای از پای درآوردن نظام اسلامی به کار بست، امروز نیز با همه قدرت به منظور از بین بردن اخلاق در جامعه اسلامی تلاش می‌کند و ما باید متناسب با این میدان آماده نبرد باشیم.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه سی‌ویکم شهریور ماه هیات عمومی دیوان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: آغاز هفته دفاع مقدس یادآور حادثه‌ای بزرگ و سرنوشت‌ساز برای ملت و کشور عزیزمان است، آن را گرامی می‌داریم و در این ایام به تمام فجرآفرینان و افتخارآفرینان هشت سال دفاع مقدس که تلاش‌شان برگ زرینی در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی پدید آورده است، درود می‌فرستیم.

وی افزود: در هشت سال دفاع مقدس شاهد رویارویی دو جبهه بوده‌ایم که در یک طرف آن ملتی به پاخاسته، مقاوم و مکتبی که با عنایات الهی و توجهات حضرت بقیه‌الله الاعظم(عج) قرار داشت و در سوی دیگر، تمام کفر و نفاق بودند که با هر آنچه در توان داشتند، در حمایت از نوکری جیره‌خوار (صدام) به میدان آمدند تا او را به پیروزی برسانند.

رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: جبهه کفر و نفاق هشت سال تمام تلاش خود را به کار بست، لکن چیزی جز زیان و خسران دنیوی و اخروی و لعن و نفرین آزادگان جهان به دست نیاورد.

منتظری با بیان اینکه این هشت سال برای ما درس‌های فراوانی داشت به مواردی از دستاوردهای دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نخست اینکه دفاع مقدس که اجماع تمام کفر و استکبار شرق و غرب و عوامل سرسپرده منطقه‌ای آنها در مقابل، ملت ایران بودُ و این ملت بزرگ یک تنه و تنها با ایثار و فداکاری و همچنین حضور خالصانه و رشادت جوانانش با تقدیم 230 هزار نفر شهید و هزاران جانباز و آزاده به پیروزی رسید.

وی اضافه کرد: درس دیگر هشت سال دفاع مقدس درس ایمان، توکل و مقاومت بود، به این معنا که هرکس در مسیر هدف مقاومت، صبر و توکل به خدا داشته باشد، قطعا بزرگترین سرمایه و سلاح برای مقابله با دشمن را در اختیار داشته و پیروزی را به همراه خواهد داشت.

رئیس دیوان عدالت اداری، همچنین تبلور آیه شریفه «ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم» را در دفاع مقدس، درسی برای همه مسلمانان و آزادگان دانست و اظهار کرد: فراموش نکرده‌ایم که جوانان و نوجوانانی که به میدان می‌رفتند، هدفی جز نصرت خدا و دین او نداشتند و در این راه برایشان پیروزی یا شکست، احدی‌الحسنین بود. حقیقتا در دفاع مقدس این آیه شریفه تحقق یافت و امروز نیز باید با اعتقاد به این آیه در میدان مبارزه با دشمن حاضر شد.

منتظری ادامه داد: از آنجایی که امروز دشمن دریافته در میدان نظامی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد و جنگ و سلاح در برابر اراده این ملت کاربردی ندارد، با حربه فرهنگی وارد جنگ با نظام و انقلاب شده است.

وی افزود: متاسفانه امروز در دنیای اسلام و کشور خود شاهدیم که دشمن با تهاجم فرهنگی و به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری، شبیخون فرهنگی، اخلاق و فرهنگ ما را هدف قرار داده است.

رییس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه وظیفه دولت و نظام این است که مردم و جامعه را از فرهنگ‌های غلط و منحط صیانت کند، گفت: اگر امروز دلسوزان نظام تاکید می‌کنند که سایت‌های مستهجن و تمام آنچه که جنبه بدآموزی دارند، باید کنترل شود و نگذاریم که توده مردم در مسیر آسیب مسایل ضداخلاقی و بشری قرار گیرد، امری طبیعی و منطقی است.

وی ادامه داد: در صدد بیان وظایف دولت که در قانون اساسی تعریف شده، نیستم و تنها تاکید می‌کنم که به موجب قانون اساسی دولت جمهوری اسلامی، مسئولیت صیانت جامعه و ملت را از آلوده شدن به مفاسد اخلاقی بر عهده‌ دارد.

رئیس دیوان عدالت اداری با تاکید بر این نکته که دولت صرفا مسئول تامین آب و برق و رفاهیات مادی مردم نیست، بلکه پیش از آنُ مسئول صیانت جامعه از فساد اخلاقی و مالی است، اضافه کرد: مردم انقلاب کردند و برای آن هزینه داده‌اند نه برای اینکه مسایل رفاهی آنان حل شود. هرچند دولت از وظایفش توجه به معیشت مردم است اما این به معنای این نیست که مسایل فرهنگی و شبیخون دشمن به اخلاق جامعه را نادیده بگیرد.

وی تاکید کرد: نظام اسلامی مبتنی بر احکام نورانی است و اخلاق اولین پایه آن به حساب می‌آید زیرا هدف نهایی اسلام این است که مکارم اخلاق در جامه رشد و تحقق یابد.

منتظری ادامه داد: مسئولان فرهنگی و همه ما باید بدانیم که دشمن امروز با تمام توان برای جنگ و نبرد فرهنگی به میدان آمده و همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس حضور داشتیم، باید در این میدان نیز حضور یابیم و جوانان و فرزندان خود را آماده چنین نبردی کنیم تا بتوانند پیروز سنگر دفاع از اخلاق باشند و نصرت الهی بار دیگر تحقق یابد.

رییس دیوان عدالت اداری در پایان با شکر خداوند مبنی بر بهبودی و سلامت رهبری معظم انقلاب اظهار داشت: خدا را شاکریم که بر ما منت نهاد و رهبری معظم این نظام را به سلامت به دامن ملت برگرداند.

وی ادامه داد: طی هفته‌ای که مقام معظم رهبری در بیمارستان بستری بودند، شاهد همدلی همه مردم اعم از مسئولان، روحانیون، هنرمندان و اقشار مختلف ملت با ایشان بودیم. این پیوند ارزشمند میان ملت و رهبری سرمایه بسیار عظیمی است که ان شاء الله همچنان باقی خواهد ماند.

کد N512660