رسایی در پاسخ به ایلنا:

رییس جمهور با اوباما ملاقات نمی‌کند

سیاست داخلی

پرونده هسته‌ای براساس خواست آقای روحانی از شورای عالی امنیت ملی به وزارت امور خارجه منتقل شد و وزارت امور خارجه نیز مجری سیاست‌های آقای روحانی است که این مسئله موجب نگرانی می‌شود

نماینده مردم تهران گفت: چون آقای روحانی را فرد عاقلی می‌دانم تردید ندارم که ایشان ملاقاتی با اوباما نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا حمید رسائی درکنفرانس خبری "راه و چاه" که عصر امروز توسط کمیته صیانت از منافع ایران برگزار شد در پاسخ به سوالی که خبرنگار ایلنا از محمد حسن آصفری در باره نحوه گزارش دهی تیم مذاکره کننده قبلی و اینکه آیا در خواست مجلس برای حضور یک نماینده درتیم مذاکره کننده قبلی هم مطرح بوده است گفت: در دروه قبل مدیریت پرونده در شورای عالی امنیت ملی بود که براساس قانون، مصوبات آن با امضای رهبری تبدیل به قانون می‌شود ولی الان مدیریت مذاکرات و پرونده هسته‌ای کشورمان برعهده وزارت امور خارجه است.
وی در پاسخ به این سوال که وزارت امور خارجه فقط مجری پرونده و سیاست‌گذار و ناظر اصلی همچنان شورای عالی امنیت ملی است اظهار داشت: خیر. پرونده هسته‌ای براساس خواست آقای روحانی از شورای عالی امنیت ملی به وزارت امور خارجه منتقل شد و وزارت امور خارجه نیز مجری سیاست‌های آقای روحانی است که این مسئله موجب نگرانی می‌شود.

مدیر مسئول هفته نامه 9 دی ادامه داد: در دوره قبلی کسی نمی‌گفت مذاکرات محرمانه است و اگر آقای جلیلی دعوت می‌شد ایشان صراحتا می‌گفتند که باید در برابر دوربین‌ها مذاکره کنیم نه اینکه مقابل آقای کری در پشت درهای بسته و آن هم طولانی بنشینیم و مذاکره کنیم و بعدا رهبری بگوید که شما حق نداشتید و این مسئله اشتباه بود.

رسائی همچنین خاطر نشان کرد: در دوره قبل نمی‌دیدیم دشمنان پس از هر مذاکره با دمشان گردو بشکنند ولی الان دشمن پس از هر مذاکره نیشش باز است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایلنا مبنی براینکه اگر آقای رئیس جمهور با اوباما دیدار کنند همانطور که در بیانیه کمیته صیانت از منافع ایران مطرح شده شما پیگیر طرح عدم کفایت سیاسی آقای روحانی خواهید بود؟ تصریح کرد: این نقطه نظر این کمیته دانشجویی است و مجلس در بزنگاه‌های تاریخی بر حسب وظیفه خود و براساس سیاست‌های کلی نظام و شرایط موجود تصمیم‌گیری می‌کند.

وی با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در دیدار با سفرای جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: رهبری در آن دیدار بیان کردند که دیدار با همه کشورها مجاز است الا دو کشور و آن دو کشور یکی اسرائیل است و دیگری آمریکا. رهبری در آن دیدار بیان کردند رابطه با آمریکا و مذاکره با وی به جز در شرایط و مسائل خاص نه تنها سود ندارد بلکه ضرر هم دارد و اگر کسی دیدار و مذاکره کند باید درعقلش شک کرد و چون آقای روحانی را فرد عاقلی می‌دانم تردید ندارم که ایشان ملاقاتی هم نمی کند.

کد N512635