امام جمعه قم:

انتقال ایثار دوران دفاع مقدس به نسل جوان امروز ضروری است

دفاع مقدس,هفته دفاع مقدس

امام جمعه قم گفت: انتقال ایثار و فداکاری‌های دوران دفاع مقدس به نسل جوان امروز ضروری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد سعیدی در آیین رژه نیروهای مسلح استان قم افزود: دوران دفاع مقدس سند خدشه ناپذیر حقانیت نظام جمهوری اسلام ایران است و با اتحاد ملت ایران و رشادت های رزمندگان بود که توانستیم ضمن اداره کردن جنگ، قدرت انقلاب اسلامی ایران را به تمام جهانیان نشان دهیم.

وی ادامه داد: ما وظیفه داریم ارزش های دفاع مقدس را برای نسل جدید تبیین کرده و آنان را با ایثارگری های رزمندگان آشنا کنیم تا این رشادت ها در اذهان عمومی جاودانه شود.

امام جمعه قم با بیان این‌که دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران و حماسه سازی انقلاب است، گفت: دفاع مقدس سرمایه ای تمام نشدنی است که در صورت درست بهره گرفتن از آن می توان نظام و کشور را حفظ و بیمه کرد.

سعیدی با اشاره به این که جنگ تحمیلی دستاوردهای بی شماری برای ما داشته است، گفت: باید دستاوردهای این حماسه بزرگ را به دقت شناسایی و با بهره گیری از روش های مختلف به نسل جوان انتقال دهیم.

وی با بیان این‌که ایمان به خداوند متعال اولین و والاترین انگیزه مومنان برای دفاع و جنگیدن است، گفت: فضیلت و ارج گذاری الهی نسبت به شهیدان و ایثارگران از دیگر تفاوت های جنگ توسط اهل ایمان با دیگر نبردهاست.

سعیدی با بیان این‌که دفاع و جهاد در اسلام برای حفظ ارزش هاست، تصریح کرد: این جنگ با سایر جنگ ها فرق دارد و به همین دلیل می توانیم فرهنگ جهاد اسلامی را به عنوان یک فرهنگ برتر به دیگر نقاط جهان هم صادر کنیم.

مام جمعه قم با بیان این‌که تجلیل از رزمندگان اسلام و شهدای هشت سال دفاع مقدس هر سال با شکوه بیشتر صورت می‌گیرد خاطرنشان کرد: در هیچ جنگی، اینگونه نبوده و آنها به زودی فراموش می‌شوند ولی هشت سال دفاع مقدس ملت ایران فراموش‌شدنی نیست.

وی افزود: امیدواریم در مسیری که در پیش گرفته‌ایم همچنان پابرجا بمانیم و پرچم اسلام را به دست صاحب اصلی آن حضرت ولی عصر(عج) برسانیم.

انتهای پیام

کد N512616