ادعای دولت آمریکا در رابطه با حقوق بشر مضحک است

حقوق بشر,حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني‌ اژه‌اي

... سخنگوی دستگاه قضایی گفت:‌ اینکه دولت آمریکا مدعی حقوق بشر می‌شود مضحک است؛ زیرا آن‌ها دارای برخوردی دوگانه در رابطه با حقوق بشر هستند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه شصت و نهمین نشست خبری خود با اهالی رسانه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه در رییس قوه قضاییه مطرح شد بود که برای پزشکان در جرایم پزشکی حبس در نظر گرفته نشود، اما برخی از پزشکان گلایه دارند که این بخشنامه اجرا نمی‌شود، گفت: ما یک امور پزشکی داریم که شامل این بخشنامه می‌شود، اما اگر پزشکی جرمی را خارج از حیطه پزشکی مرتکب شود که لازمه‌اش حبس باشد این بخشنامه شامل حال او نمی‌شود.

سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوال همین خبرنگار مبنی بر اینکه خانواده قربانیان تصادف اتوبوس تهران - قم از طولانی شدن رسیدگی به این پرونده اظهار گلایه می‌کنند گفت: در رابطه با پرونده تصادف تهران - قم،‌ پرونده مذکور به دادگاه رفته است و دلیل طولانی شدنش اختلاف شدید و فاحش بین کارشناسان است که هنوز مشخص نشده مقصر چه کسی است و این مسائل باعث طولانی شدن این پرونده شده است. امیدواریم زودتر این پرونده به حکم برسد.

وی ادامه داد: برای مثال غرق شدن افرادی که در خوزستان اتفاق افتاد وزارت نیرو کار جهادی و خوبی را انجام داد. من پیشنهاد مشابه این موضوع را با دستگاه های مربوط داشتم که انجام نشد و در حال حاضر اطلاع ندارم که برای این پرونده تعیین وقت شده است یا خیر؟

خبرنگاری با اشاره به گزارش بان‌کی مون در مورد نقض حقوق بشر در ایران از سخنگوی دستگاه قضا پرسید که دستگاه قضایی پاسخ خودش را به این موضوع چگونه اعلام می‌کند؟‌ که محسنی اژه‌ای اظهار کرد:‌ دولت آمریکا و دولت‌های دیگر که مدعی حقوق بشر می‌شوند واقعا مضحک است. آن‌ها تروریسم را خوب و بد می‌دانند. آن که در جهت منافع‌شان کار می‌کند تروریسم خوب است و آن که مخالف با منافع آنهاست تروریسم بد.

سخنگوی دستگاه قضا خاطرنشان کرد: مردم کشورهای همجوار ما یا کشورهای خلیج فارس چه می‌خواهند؟ آن‌ها می‌گویند انتخابات برگزار کنیم و هرچه نتایج انتخابات بود ما به آن عمل می‌کنیم اما شما مشاهده می‌کنید که هیچ توجهی به آن‌ها نمی‌شود و هیچ کس به آن‌ها نمی‌گوید که رفتارشان خلاف حقوق بشر است.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه آن‌ها درباره حقوق بشر و تروریسم دارای برخوردی دوگانه هستند اظهار کرد: در حال حاضر داعش در عراق تحت فشار قرار گرفته است و آمریکا در این راستا کمترین کمک را انجام داده است. حال که آن‌ها قرار است به سمت سوریه بروند آمریکا اعلام می کند که می‌خواهیم مخالفین سوریه را تقویت کنیم در حالی‌که بخشی از مخالفین سوریه را داعش تشکیل می‌دهد.

سخنگوی دستگاه قضا با بیان اینکه ستاد حقوق بشر به گزارش بان‌کی مون جواب داده و جواب می‌دهد گفت:‌ برخی از این مسائل آن قدر واضح است که نیازی به جواب ندارد آن‌ها با یک خبر که در یکی از سایت‌ها منتشر شده بود مبنی بر اینکه فردی در اصفهان در رابطه با مواد مخدر دستگیر شده که در موقع دستگیری 15 سال داشته و زمانی که 18 سال داشت به اعدام محکوم شد ایران را ناقض حقوق بشر می دانند در حالی که این خبر از اساس دروغ است و اصلا چنین موضوعی وجود ندارد.

وی افزود: برخی از مسائل در این گزارش آمده به استناد اخبار در یک سایت است. در حالی‌که این موضوع کذب است. قوه قضاییه و ستاد حقوق بشر به این موضوع پاسخ خواهند داد.

انتهای پیام

کد N512596