اعتصاب غذای اسیران فلسطینی همزمان با آغاز مذاکرات قاهره

مذاكره,فلسطين,مصر

باشگاه اسیران فلسطینی اعلام کرد که اسیران فلسطینی همزمان با آغاز مذاکرات غیرمستقیم طرفین فلسطینی و اسرائیلی در قاهره دست به اعتصاب غذا زدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت بوابه الاهرام، اسیران فلسطینی که تعداد آن‌ها 63 تن است بعد از اینکه در مبادله اسیران که از سوی رژیم صهیونیستی با جنبش حماس و با میانجی‌گری مصر صورت گرفت آزاد شدند بار دیگر توسط این رژیم بازداشت شدند.

در اکتبر 2011 میلادی، 27 فلسطینی مقابل آزادی گلعاد شلیط سرباز اسرائیلی آزاد شدند.

باشگاه اسیران فلسطینی اعلام کرد: هدف بازداشت شدگان از اعتصاب غذا رسیدگی هیات مذاکره کننده به وضعیت آنان و آزادی هرچه سریعتر این اسیران است.

قدورة فارس، رئیس باشگاه اسیران فلسطینی تصریح کرد: بازداشت دوباره اسیران یک اقدام انتقامی است و این به معنای تباه کردن ادامه زندگی آنان است چرا که این اسیران ده‌ها سال در زندان‌های اسرائیل بوده‌اند.

وی از هیات مذاکره کننده فلسطینی خواست تا به مساله آزادی اسیران پایبند باشد آن هم در شرایطی که هیچ توافق قانونی واقعی در این خصوص وجود ندارد.

فارس اعلام کرد که باشگاه اسیران پرونده‌ای را که شامل بیانیه‌هایی از سوی اسیران است را به تمام اعضای هیات مذاکره کننده تحویل داده است فردا (سه شنبه) مذاکرات غیرمستقیمی که تکمیل کننده مذاکرات پیشین برای دستیابی به آتش بس در غزه است میان طرفین اسرائیل و فلسطینی آغاز می‌شود.

بسام صالحی، یکی از اعضای هیات مذاکره کننده فلسطینی اعلام کرد که تنها هدف مذاکرات فردا در قاهره دستیابی به یک دستور کار مشخص در خصوص اسیران است و تکمیل آن بعد از عید قربان صورت می‌گیرد.

صالحی تاکید کرد: مساله آزادی اسیران از همان روز اول مذاکرات از سوی طرف فلسطینی مطرح بود و در مقابل نیز اسیرائیل با آن مخالفت کرد.

صالحی افزود: مساله اسیران فلسطینی در زندان‌های اسرائیل و مساله فرودگاه، بندرگاه و برداشتن محاصره غزه از جمله مسائلی هستند که طرف فلسطینی در دستور کار خود قرار خواهد داد.

انتهای پیام

کد N512561