سخنگوی قوه قضاییه:

پرونده‌های دیگری برای احمدی‌نژاد و رحیمی وجود ندارد

حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني‌ اژه‌اي

... سخنگوی دستگاه قضایی گفت که پرونده دیگری در رابطه با «محمود احمدی‌نژاد» و «محمدرضا رحیمی» وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا برای معاون اول دولت دهم در رابطه با مسائل مالی پرونده‌ دیگری تشکیل شده است و این‌که آیا پرونده مالی جدیدی برای محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق تشکیل شده یا خیر گفت: پرونده دیگری وجود ندارد.

وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اینکه نظرتان درباره سیستم بانکی چیست، اظهار کرد: من وظیفه ندارم درباره سیستم بانکی نظر بدهم.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: در دولت‌های نهم، دهم و همچنین در دولت یازدهم همیشه گفته‌اند که باید به بانک‌ها توجه کنید و تا موضوع بانک‌ها ساماندهی نشود نمی‌توانیم فعالیت اقتصادی پویا و سالم داشته باشیم، همچنین سیستم بانکی ما باید اصلاح شود.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه نظر قوه قضاییه در رابطه با اقدامات انصار حزب الله مبنی بر امر به معروف و نهی از منکر چیست اظهار کرد: این موضوع اصل هشتم قانون اساسی است که طبعا قوانین مربوط در این اصل باید اجرا شود. در رابطه با این موضوع قوه قضاییه بخشی را تحت عنوان پیشگیری از وقوع جرم در معاونت ذیربط ایجاد کرده که در سال‌های اخیر فعالیت‌های بیشتری داشته است، اما ما اعتقاد داریم که این فعالیت‌ها کافی نیست.

وی ادامه داد: بخش دیگری در معاونت فرهنگی انجام می‌شود که معاونت مذکور جلساتی را برگزار کرده‌اند و در مقامی هستند که لایحه جامعی تهیه شود که همه ابعاد این قضیه را دربرگیرد.

خبرنگاری سوال خود را این گونه مطرح کرد که فرمانده نیروی انتظامی گفته است که رشد جرائم توقف داشته، نقش قوه قضاییه در این راستا چه بوده است که محسنی اژه‌ای گفت:‌ قوه قضاییه در این راستا دو سه اقدام انجام داده که در این موضوع تاثیرگذار بوده است. اول در رابطه با برخورد با اشرار و قاچاقچیان بود که قوه قضاییه اهتمام ویژه‌ای در این راستا داشت. مساله دیگر ارتباط خوب بین قوه قضاییه و نیروی انتظامی است که این ارتباط خوب نیز برای رشد توقف جرایم تاثیرگذار بوده است. موضوع دیگر استفاده از راه‌های میان‌بری بوده که می‌توان به اطلاع رسانی در این زمینه از طریق رسانه‌ها، ائمه جمعه و حتی مردم اشاره کرد که بسیار تاثیرگذار بوده است.

وی ادامه داد: مجموعه مسائلی که انجام شده در توقف جرائم و کم شدن آن‌ها موثر بوده است که می‌توان گفت در جرائم خشن حتما با کاهش آن روبرو بوده‌ایم. همچنین در سرقت مسلحانه، قتل، شرارت، تجاوز و آدم‌ربایی نیز کاهش قابل توجهی داشته ایم. در بحث مواد مخدر نیز در برخی از شاخصه‌ها با پیشرفت‌هایی روبرو بوده‌ایم.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران درباره اینکه در تخلف دولت‌های گذشته شائبه‌ای درباره استفاده از اموال دولتی وجود دارد در این راستا آیا مدعی‌العموم ورود پیدا می‌کند یا خیر ؟ اظهار کرد: اگر این موضوعات مربوط به اموال بیت‌المال باشد مدعی العموم وارد می‌شود اما به شرط آنکه از آن مطلع باشد. باید بر اساس گزارش‌های سازمان بازرسی، بانک‌ها و سازمان‌های دیگر و حتی اطلاعات مردم ما را مطلع کنند تا دادستان وارد شود.

ادامه دارد ...

کد N512531