ادای سوگند فرمانده کودتای فیجی به عنوان نخست‌وزیر

فرمانده کل ارتش فیجی پس از تایید پیروزی‌اش در اولین انتخابات از زمان کودتای تحت رهبری‌اش در سال 2006، به عنوان رهبر منتخب این کشور جنوب اقیانوس آرام رسما سوگند یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ورکه باینیماراما، فرمانده کل ارتش فیجی طی مراسمی به عنوان نخست وزیر منتخب سوگند یاد کرد و گفت، برنامه دارد تا روز چهارشنبه به منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کند.

باینیماراما در این باره گفت: من به جهانیان خواهم گفت که چه چیزی در فیجی صورت گرفته است. این یک سفر تاریخ ساز خواهد بود.

براساس نتایج منتشر شده توسط دفتر انتخاباتی فیحی، باینیماراما و حزب متبوع او "اول فیجی" با به دست آوردن 32 کرسی از 50 کرسی پارلمان به پیروزی قاطعی دست یافت. حزب سوسیال دموکراتیک لیبرال حزب مخالف باینیمارا 15 کرسی و حزب فدراسیون ملی سه کرسی به دست آوردند.

انتخابات هفته گذشته اولین انتخابات از زمان به دست آوردن قدرت توسط باینیماراما در سال 2006 است وی طی مراسمی از کودتا دفاع و از ارتش به دلیل زحماتش تشکر کرد.

دفتر انتخابات فیجی اعلام کرد، حزب باینیماراما 84 درصد از 500 هزار رای مأخوذه را در انتخابات به دست آورده است.

پنج حزب مخالف با قبول نکردن نتیجه انتخابات این رای گیری را به چالش کشیدند.

رهبران احزاب سوسیال دموکراتیک لیبرال، فدراسیون ملی و سه حزب دیگر نسبت به تقلب در این انتخابات نگران هستند. اما گروهی متشکل از 92 ناظر بین‌المللی اعتبار این انتخابات را تایید کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N512516