کرملین: پوتین برای مبارزه با داعش همکاری می‌کند

استراليا,روسيه,داعش

سخنگوی رئیس‌جمهوری روسیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد، ولادیمیر پوتین در نشست 'گروه 20" در استرالیا شرکت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه قصد دارد تا در نشست گروه 20 که قرار است در شهر بریسبین استرالیا برگزار شود، شرکت می‌کند. این اعلام در حالی صورت گرفته است که بسیاری از کشورها استرالیا را تحت فشار گذاشته‌اند تا جلوی ورود پوتین را به دلیل نقش مسکو در بحران اوکراین بگیرند.

خبرگزاری اینترفکس به نقل از دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گزارش داد: رئیس‌جمهوری روسیه برای حضور در نشست آتی گروه 20 در استرالیا آماده می‌شود.

گروه 20 (G-20) یا گروه بیست اقتصاد بزرگ گروهی متشکل از وزرای اقتصاد (دارایی) و مسوولان بانک‌های مرکزی بیست اقتصاد مطرح دنیاست. گروه 20 متشکل از قدرتمندترین کشورهای جهان است که در مجموع 85 درصد اقتصاد جهان را در اختیار دارند. جی بیست شامل ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا، فرانسه، انگلیس، آلمان، ایتالیا، چین، ژاپن، روسیه، عربستان، اندونزی، استرالیا، ترکیه، برزیل، آرژانتین، کانادا، هند، کره جنوبی، آفریقای جنوبی و مکزیک است.

سخنگوی پوتین در ادامه عنوان کرد که رئیس‌جمهوری روسیه در نشستی با شورای امنیت کشورش درباره همکاری بلقوه با سایر کشورها در خصوص مبارزه با داعش بحث و رایزنی کرد.

اعضای دائم شورای امنیت روسیه در خصوص راه‌های همکاری با سایر شرکای مسکو درباره طرح مبارزه با گروه تروریستی داعش در چارچوب قوانین بین‌المللی تبادل نظر کردند.

انتهای پیام

کد N512324