امیر پوردستان در جمع خبرنگاران:

هیچ مشکلی در مرزهای غربی وجود ندارد/ برگزاری 2 رزمایش در جنوب کشور

نیروهای مسلح

فرمانده نیروی زمینی ارتش از برگزاری دو رزمایش بزرگ در جنوب کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه نیروی زمینی ارتش به حمدالله آمادگی بسیار خوبی برای دفاع از مرزهای گسترده جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: با توجه به حضور داعش در عراق می‌طلبید تا مرزهای غربی خود را قدرتمندتر و تمامی حرکت‌ها را در داخل عراق رصد کنیم.

وی با بیان اینکه اکنون هیچ خطری را در رابطه با داعش حس نمی‌کنیم، افزود: زمانی که مرجعیت دینی به کار آید می‌تواند تمام تهدیدهای استکبار جهانی و کشورهای مرتجع منطقه را خنثی کرده و آنها را زمین‌گیر و قدرت اسلام را نشان دهد.

امیر پوردستان با بیان اینکه در مرزهای غربی مشکلی وجود ندارد گفت: به عنوان یک سرباز به مردم عزیزمان این وعده را می‌دهم که خیالشان راحت باشد و هیچ خطری کشورمان را تهدید نمی‌کند و اگر اتفاقی رخ دهد ما با ابتکار و اقتدار از مرزهای این مرز و بوم دفاع می‌کنیم.

وی در خصوص زمان برگزاری رزمایش نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: دو رزمایش در نیمه دوم سال پیش‌بینی شده است که یکی در جنوب غربی کشور و دیگری در جنوب شرقی کشور برگزار می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه رزمایش جنوب شرق کشور با نام نهروان در اولویت است، افزود: ما سعی می‌کنیم بخشی از توان دفاعی کشور را که متناسب با آن تهدیدها است را در رزمایش پیاده کنیم.

امیر پوردستان در رابطه همکاری ایران با کشور عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با این گروهک تروریستی هیچ مشکلی ندارد ضمن اینکه تعامل خوبی با دولت عراق در وجود داردو آنها از تجربه بالای نظامی و دفاعی ما استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه حضور مردم عراق در کنار ارتش توانسته نیروهای داعش را زمین‌گیر کند گفت: این ائتلاف که در دنیا برای مقابله با داعش به وجود آمده در اصل برای کمک به داعش و منافع خودشان در منطقه است.