بازداشت 11 اردنی به اتهام همکاری با داعش

یک منبع اطلاعاتی اردن از دستگیری 11 نفر از تکفیری‌های وابسته به داعش که قصد انجام عملیات تروریستی و ایجاد رعب و آشوب در کشور را داشتند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی "ایلاف"، یکی از منابع امنیتی عالی رتبه اردن از بازداشت 11 نفر از اعضای گروه تروریستی داعش خبر داد که به برنامه‌ریزی برای آغاز عملیات تروریستی در داخل اردن با هدف ایجاد ترس و آشوب اعتراف کرده‌اند.

خبرگزاری رسمی اردن به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد: دستگاه‌های امنیتی به تازگی از بازداشت تعدادی از تکفیری‌های وابسته به گروه تروریستی داعش خبر دادند تاکنون این منبع آگاه به بازداشت 11 نفر تصریح کرده است.

این منبع اطلاعاتی افزود: افراد دستگیر شده به ارتباط خود با رهبران گروه تروریستی داعش در سوریه و اینکه برای زمینه‌سازی نقشه‌های آینده خود با هدف ایجاد شاخه‌ای از داعش در اردن موظف به اجرای عملیات تروریستی در کشور اردن بوده‌اند، اعتراف کرده‌اند.

این منبع اطلاعاتی با اشاره به اینکه تحقیقات همچنان در مورد اعضای این گروه ادامه دارد، گفت: گویا یکی از این تکفیری‌ها که ساکن یکی از شهرهای شمالی اردن است، هنگام ساخت مواد منفجره خانه‌اش منفجر شده است.

یک مسئول قضایی اردن در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد: دادستان کل دادگاه امنیت کشور هشت اردنی را به اتهام استفاده از اینترنت برای تبلیغ گروه داعش به دادگاه این کشور معرفی کرد.

ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن بر حمایت کشورش از تلاش‌ها و اقدامات منطقه‌ای و بین‌المللی با هدف مبارزه با تروریسم و مبارزه با افراطی‌گری در حمایت از منافع مهم ملی کشور تاکید کرد.

ملک عبدالله دوم در دیدار با تعدادی از رهبران و شخصیت‌های مذهبی گفت: اردن از ائتلاف ضد داعش حمایت و گزینه‌های جایگزین برای سازش و کمک به مبارزه با گروه‌های تکفیری و تروریستی را بررسی می‌کند.

وی افزود: با محاصره تروریسم و افراطی‌ها و افرادی که به آن‌ها کمک می‌کنند و بستن منابع مالی به مبارزه با این گروهها می‌رویم و تمامی توان و امکانات خود را برای جلوگیری از خطرات تقسیم کشورهایی که در منطقه ما دچار درگیری‌ و جنگ داخلی هستند، به کار می‌گیریم تا از منطقه حمایت و تمامیت ارضی آن حفظ شود.

انتهای پیام

کد N512048