آقامحمدی:

آمریکا با تشکیل ائتلاف علیه داعش بهانه‌ای برای حضور در منطقه پیدا کرده‌ است

آمريكا,داعش

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با تشکیل ائتلاف علیه داعش بهانه خوبی برای حضور در منطقه پیدا کرده‌اند، گفت که آمریکا با تشکیل این ائتلاف به دنبال ریشه‌کن کردن داعش نیست بلکه می‌خواهد چهره داعش را تغییر دهد.

ابراهیم آقامحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: داعش را خود آمریکایی‌ها برای ضربه زدن به مقاومت و محورهای مقاومت مثل دولت سوریه و کشورهای خط مقدم و همچنین برای تامین امنیت بی‌دردسر رژیم صهیونیستی به راه انداختند تا ارتش‌های کشورهای اسلامی را خسته کنند و زیرساخت‌های کشورهای اسلامی توسط داعش از بین برود.

وی افزود: به وجود آوردن داعش فرصتی برای امنیت رژیم صهیونیستی بود بنابراین آمریکا این گروه خشن را که نطفه‌اش آمریکایی صهیونیستی است به نام اسلام ساماندهی کرد تا چهره اسلام را در دنیا و خصوصا دنیای غرب بدنام کند.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس خاطرنشان کرد: مبارزه آمریکا با پدیده‌ای که خودش آن را به وجود آورده قطعا نمی‌تواند چهره حقیقی داشته باشد. البته داعش در بعضی جاها از آمریکا نافرمانی کرد مثلا انتظار آمریکایی‌ها این بود که داعش در عراق تنها با شیعیان و مسلمان‌ها کار داشته باشد اما داعشی‌ها به سمت اقلیت‌های مذهبی مورد حمایت آمریکا هم رفتند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: آمریکا با تشکیل ائتلاف علیه داعش که یک اقدام ریاکارانه افشا شده است به دنبال ریشه‌کن کردن داعش نیست بلکه می‌خواهد چهره داعش را تغییر دهد و اسم دیگری روی آن بگذارد.

آقامحمدی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با تشکیل ائتلاف علیه داعش بهانه خوبی برای حضور در منطقه پیدا کرده‌اند، یادآور شد: این بهترین بهانه برای آوردن تجهیزات و نیرو در منطقه است تا آنها داعش را به صورت دیگری ساماندهی کنند و آن را به سمت اهداف اولیه شکل‌گیری این گروه تروریستی سوق دهند تا مجددا مبارزه با دولت سوریه، تضعیف گروه‌های مقاومت و دولت‌های خط مقدم مبارزه با رژیم صهیونیستی پیگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: چهره تزویر آمریکا امروز کاملا روشن است و ایران که به صورت واقعی با سلفی‌گری تکفیری و تروریسم مقابله کرده نمی‌تواند آمریکا را در یک ائتلاف مصنوعی همراهی کند و با آنها در این موضوع همکاری داشته باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان تصریح کرد: آمریکا و کشورهای هم‌پیمان آن در منطقه چندی پیش ائتلافی را برای مبارزه با دولت سوریه به راه انداختند که در آن ائتلاف برای سرنگونی رژیم سیاسی سوریه جدی بودند اما نتوانستند کاری از پیش ببرند و حالا ائتلافی را به نام مبارزه با داعش راه انداختند که اصلا جدی نیست بلکه یک بازی سیاسی است که سرانجامی نخواهد داشت.

انتهای پیام

کد N512013