منفی‌بافی، عامل تضعیف خودباوری و اعتماد به نفس

اسلام,دين

یک کارشناس مسائل مذهبی گفت: یکی از عوامل تضعیف اعتماد به نفس، منفی‌بافی و منفی‌گرایی در امور زندگی و تحصیل است.

یک کارشناس مسائل مذهبی گفت: یکی از عوامل تضعیف اعتماد به نفس، منفی‌بافی و منفی‌گرایی در امور زندگی و تحصیل است.

حجت‌الاسلام اصغر دانشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، بیان کرد: در هر خانواده ممکن است چالش‌ها و مشکلاتی وجود داشته باشد که اگر به‌موقع به آن پرداخته نشود و یا زن و شوهر به این باور و اعتقاد نرسند که من می‌توانم این مشکل و چالش را حل کنم و به توانمندی‌های خود توجه نداشته باشند و عزت نفس لازم را نداشته باشند آن مشکل می‌تواند زندگی را برای زن و شوهر و فرزندان مختل سازد.

وی بیان کرد: در میان جامعه مردم یا متفکر هستند یا متفکر نیستند، برخی اصلاً عقل خود را به‌کار نمی‌گیرند مثلاً در انتخاب همسر، انتخاب شغل و یا رشته تحصیلی براساس عقل عمل نمی‌کنند لذا با مشکل مواجه می‌شوند.

دانشی ادامه داد: گروه دوم افرادی هستند که عقل را به‌کار می‌گیرند لذا می‌توان گفت برخی از این افراد یا عاقل در جهت مثبت هستند و یا عاقل در جهت منفی که از جمله افراد عاقل در جهت منفی می‌توان به کلاهبرداران اشاره کرد.

رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی لرستان در بیان عوامل خودباوری نیز خاطرنشان کرد: از جمله عوامل خودباوری می‌توان از تفکر، معرفی الگوهای زیبا، ترک عادت‌های بد، ایجاد فضای معنوی، استفاده از امکانات موجود و دوری از انسان‌های مأیوس نام برد.

انتهای پیام

کد N511998